Audi Football Summit – FC Bayern Monachium kontra Olympique Marsylia

Już za nieco więcej niż tydzień, sportowe podsumowanie Audi Digital Summer Tour i próba generalna przed ponownym startem Ligi Mistrzów. W piątek, 31 lipca, FC Bayern Monachium, w którego składzie jak zwykle ujrzymy Roberta Lewandowskiego, na terenie Campusu FC Bayern powita drużynę Olympique Marsylia. Początek spotkania o godz. 16.00.

Odbywający się w dniach od 25 lipca do 2 sierpnia 2020 r. Audi Digital Summer Tour, to niesamowita okazja dla kibiców, by w czasie rzeczywistym przyjrzeć się przygotowaniom Roberta Lewandowskiego i jego kolegów z Bayernu Monachium do Ligi Mistrzów i do nowego sezonu. Audi Digital Summer Tour obejmuje m.in. wiele aktywności na kanałach mediów społecznościowych oraz wirtualne wyzwania dla fanów drużyny. Punktem kulminacyjnym, a zarazem podsumowaniem całej akcji, będzie mecz towarzyski Bawarczyków z Olympique Marsylia.

Rozgrywany w ramach Audi Football Summit mecz Bayernu przeciwko dziewięciokrotnym mistrzom Francji i zdobywcom drugiego miejsca w kończącym się właśnie sezonie, odbędzie się w idealnym momencie. Zaledwie tydzień po nim, Bayern Monachium spotka się z FC Chelsea w przełożonym meczu szesnastej rundy Ligi Mistrzów. Kolejnych kilka dni później w Lizbonie rozpocznie się turniej finałowy. Podczas niego rozegrane będą ćwierćfinały, półfinały i 23 sierpnia wielki finał. W połowie września Robert Lewandowski i cała drużyna Bayern Monachium rozpoczną nowy sezon, otwierając rozgrywki o puchar Niemieckiego Związku Piłki Nożnej.

Audi numerem jeden w dziedzinie patentów napędów elektrycznych

Spotkania w ramach Audi Football Summit mają długą tradycję: w poprzednich dwóch latach, podczas letnich turniejów w USA, zespół z Monachium rozegrał mecze m.in. przeciwko Arsenalowi Londyn, Realowi Madryt, Juventusowi Turyn i Manchesterowi City. Rok wcześniej, w Chinach, grał z Arsenalem Londyn i AC Milan. Teraz, po raz kolejny kibice Bayernu z całego świata będą mogli zobaczyć swą drużynę w akcji. Specjalnie po to, by mecz mógł być oglądany we wszystkich strefach czasowych, jego początek wyznaczono na godz. 16.00.

Audi jest partnerem Bayernu Monachium od roku 2002. Obie marki premium wielokrotnie już organizowały wspólne wydarzenia. Jednym z najważniejszych w kalendarzach Audi i Bayernu jest Audi Summer Tour, który jednak w tym roku, ze względu na pandemię, w dużej mierze odbywa się wirtualnie. Innym wspólnym wydarzeniem jest rozgrywany co dwa lata turniej Audi Cup. Wszyscy piłkarze Bayernu – również Robert Lewandowski – oraz działacze drużyny, jeżdżą samochodami marki Audi, wśród których jest coraz więcej w pełni elektrycznych modeli Audi e-tron.

Źródło: Audi