Toyota Corolla sedan zyskuje sportowy styl w nowej wersji GR Sport

Toyota Corolla Sedan zyskuje bardziej sportowy wygląd za sprawą nowej wersji GR Sport. Teraz już wszystkie odmiany nadwozia kompaktowej Toyoty będą dostępne w wersji firmowanej przez TOYOTA GAZOO Racing. Nowa wersja GR Sport dla Corolli Sedan wyróżnia się charakterystycznymi elementami stylistycznymi nadwozia i wnętrza, specjalnymi tapicerkami oraz aluminiowymi obręczami kół. Elementy te zostały zunifikowane dla wszystkich odmian nadwozia Corolli, aby podkreślić charakter linii GR Sport.

 

  • Corolla Sedan dołącza do wersji Hatchback i TS Kombi, i otrzymuje nową wersję GR Sport z elementami stylistycznymi nadwozia i wnętrza nawiązującymi do sportowych samochodów TOYOTA GAZOO Racing
  • Samochód otrzymuje elementy stylistyczne w kolorze piano black zdobiące nadwozie i nowe detale we wnętrzu w kolorach TOYOTA GAZOO Racing
  • Wraz z wersją GR Sport Corolla Sedan po raz pierwszy zyskuje dwukolorowe kompozycje nadwozia
  • Będzie to pierwszy model z linii GR Sport oferowany także w Europie Wschodniej

 

Wygląd nowej wersji Corolli jest inspirowany sportowymi modelami GR i nawiązuje do kolorystyki zespołu TOYOTA GAZOO Racing, reprezentującego Toyotę w międzynarodowych rajdach i wyścigach. Elegancka Corolla Sedan w wersji GR Sport ma bardziej dynamiczny wygląd. Za sprawą tego modelu linia GR Sport zadebiutuje na rynkach Europy Wschodniej.

Wykończenia nadwozia w kolorze Piano Black zastąpiły tradycyjne chromowane elementy. Ten nowoczesny, lśniący czarny lakier zdobi przedni grill, obudowy lusterek bocznych, środkowe słupki i boczne progi. Czarne wykończenia w charakterystycznym kształcie litery C na rogach przedniego zderzaka podkreślają szeroką bryłę samochodu.

Ozdobne felgi aluminiowe łączą czarny lakier z kontrastującymi powierzchniami polerowanymi na krańcach każdej szprychy, a w centralnym punkcie koła widnieje nakładka z logo GR i czerwonym pierścieniem. Do wyboru są dwa wzory 10-szprychowych felg – standardowy o średnicy 17 cali i 18-calowy, dostępny w pakiecie opcjonalnym.

Toyota trzykrotnym liderem globalnego rynku samochodów

Dynamiczny charakter auta został podkreślony tylnym spojlerem w kolorze nadwozia, zintegrowanym z klapą bagażnika, a także czarnym wykończeniem nad tablicą rejestracyjną oraz znaczkiem GR Sport z tyłu.

Nowy kolor lakieru wyróżniający wersję GR Sport to Dynamic Grey z elementami w kolorze czarnym. Tym samym Corolla Sedan dołącza do gamy modeli Toyoty oferowanych z dwukolorowym nadwoziem.

We wnętrzu dodano czarną podsufitkę, kierownicę pokrytą perforowaną skórą i listwy progowe przednich drzwi ze szczotkowanego aluminium z logo GR. Sportowe przednie fotele nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale świetnie stabilizują sylwetkę kierowcy i pasażera dzięki wzmocnieniom podparć bocznych oraz zintegrowanym zagłówkom. Fotele zostały pokryte tapicerkami z czarnej tkaniny i skóry syntetycznej z kontrastującymi, biało-czarnymi przeszyciami w kolorach TOYOTA GAZOO Racing. Ta sama kolorystyka pojawia się na tylnej kanapie.

Nowa wersja GR Sport będzie dostępna zarówno z napędem hybrydowym 1.8, jak i z benzynowym silnikiem 1.6. Produkcja Corolli Sedan GR Sport rozpocznie się w listopadzie 2020 roku, zaś sprzedaż ruszy w styczniu 2021 roku.

Źródło: Toyota