Kenworth z 1937 roku za 580 tys. dolarów

Ten turystyczny autokar pamięta jeszcze przedwojenne czasy. Dzięki amerykańskiej spółce Legacy Classic Trucks został przywrócony do dawnej świetności i dzisiaj został wyceniony na 580 tys. dolarów amerykańskich.

Czerwony Kenworth został wyprodukowany w 1937 roku i przez wiele lat (1937-1962) z powodzeniem służył gościom narodowego parku Mount Rainer w Waszyngtonie. Napędzany był sześciocylindrowym silnikiem Hercules JXD o mocy 132 KM, współpracującym z pięciobiegowa przekładnią manualną. Pierwsze trzy przełożenia były wyjątkowo krótkie, co pozwalało na jazdę po stromych wzniesieniach z 18 osobami na pokładzie.

Wyposażenie techniczne udało się zachować w pierwotnym kształcie. Odnowiona została karoseria, którą pozbawiono korozji i pokryto nowym czerwonym lakierem, kontrastującym z czarnymi elementami. Nowe 20-calowe obręcze kół otrzymały opony Bias Ply.

RM Sotheby’s – czy czerwona Toyota 2000GT osiągnie na aukcji cenę miliona dolarów?

We wnętrzu zachowano patynowaną drewnianą podłogę, która została jedynie odnowiona. Siedzenia pokryto włoska skórą, ale chociaż oferują one komfort XXI wieku, to jednak zachowały styl retro. We wnętrzu pozostały oryginalne zegary i wszystkie mechaniczne dźwignie wraz z cienkim kołem kierownicy.

Odnowiony autobus Kenworth obecnie z powodzeniem służy jako reklama producenta pojazdów użytkowych.

Zdjęcia: legacyclassictrucks.com