Marka Jeep zdobywcą licznych nagród w tegorocznym plebiscycie magazynu OFF ROAD

Modele Jeepa® po raz kolejny zdobyły najwyższe laury w prestiżowym plebiscycie, w którym głosują Czytelnicy niemieckiego, specjalistycznego magazynu OFF ROAD, poświęconego SUV-om i samochodom 4×4.

Wśród 248 modeli rywalizujących w 13 kategoriach o tytuły najlepszych samochodów 4×4 i SUV-ów przyznawane przez Czytelników, znacząco wyróżniła się marka Jeep, zdobywając pięć najwyższych miejsc.

Największym tegorocznym zwycięzcą okazał się Jeep Renegade, który po raz szósty z rzędu otrzymał tytuł najlepszego samochodu w kategorii „Kompaktowy SUV” (kategoria D). Pokonując 19 innych modeli, Renegade został wyróżniony za najlepsze w swojej klasie możliwości jezdne 4×4 połączone z niepowtarzalnym designem Jeepa.

Flagowy Jeep Grand Cherokee został natomiast uznany za najlepszy importowany luksusowy samochód terenowy i zajął drugie miejsce w klasyfikacji „Luksusowe samochody terenowe” (kategoria B).

Kultowy Jeep Wrangler, uplasował się na drugim miejscu w kategorii A „Samochód terenowy”, uzyskując 28,4% głosów Czytelników, tylko o 0,6 procent mniej niż zwycięzca i znacznie wyprzedzając trzeci model (15,1%).

Jeep Compass „Made in Europe” z nowa techniką i wyposażeniem

Jeep Wrangler zajął również drugie miejsce w kategorii „Napędy alternatywne”, szczególnie ważne wyróżnienie tuż przed wprowadzeniem na rynek Wranglera 4xe z technologią hybrydową plug-in.

Jeszcze przed swoim debiutem na europejskim rynku, nowy Jeep Gladiator, zajął drugie miejsce w kategorii C „Pick-up”.

Nagrody OFF ROAD zostały wprowadzone w 1982 roku, umożliwiając entuzjastom specjalistycznego magazynu 4×4, szansę głosowania na ulubione modele.

W edycji 2020 plebiscytu OFF ROAD wzięło udział ponad 41 500 Czytelników (wyniki będą dostępne w wersji drukowanej magazynu OFF ROAD, wydanie 8/20, w sprzedaży od 14 lipca 2020 r.).

Źródło: Jeep