Mitsubishi Outlander PHEV 2020 w czołówce rankingu na polskim rynku

Zaledwie 2 miesiące po rynkowym debiucie w Polsce, najnowszy model Mitsubishi Outlander PHEV 2020 wspiął się na drugie miejsce w rankingu wartości rezydualnych sporządzanym przez specjalistów z firmy Eurotax.  Jest także drugim najczęściej kupowanym modelem PHEV w naszym kraju.

Taki rezultat był możliwy dzięki zaufaniu do marki Mitsubishi, będącej pionierem technologii PHEV I bardzo dobrej opinii klientów na temat tego modelu.

Wysoka  wartość rezydualna, aż 8 lat gwarancji,  niski koszt eksploatacji

Specjaliści z Eurotax, którzy przygotowują prognozy wartości rezydualnych samochodów dostępnych na polskim rynku, sporządzili ranking takich wartości dla modeli z napędem PHEV. Mitsubishi Outlander PHEV 2020 – najpopularniejszy na świecie I w Europie samochód SUV z elektrycznym napędem hybrydowym z zasilaniem z gniazdka (plug-in), który zadebiutował w Polsce w kwietniu tego roku znalazł się na drugim miejscu tego zestawienia, wyprzedzając takie modele, jak Volvo XC90, Skoda Superb, Peugeot 3008 czy BMW 3.

Analiza, w której uwzględniono 10 modeli, zakłada przebieg 40 000 km w ciągu 24 miesięcy. Na tak wysoką ocenę modelu Outlander PHEV 2020 z pewnością miały wpływ znakomite warunki aż 8-letniej gwarancji na baterię trakcyjną i niski koszt eksploatacji. Koszt ładowania do pełnej pojemności całkowicie rozładowanego akumulatora wynosi około 6 złotych. Całkowite koszty eksploatacji nowego Outlandera PHEV są dodatkowo obniżone za sprawą braku skrzyni biegów i mniejszym obciążeniom części mechanicznych (szczególnie silnika spalinowego), podczas, gdy części napędu elektrycznego oraz komponenty elektroniczne są niemal bezobsługowe.

Mitsubishi Outlander PHEV już w polskich salonach

Zużycie paliwa jest znacznie niższe, niż w porównywalnym samochodzie z klasycznym układem napędowym. Zalety samochodu uzupełnia poszerzona gwarancja producenta. Na baterię trakcyjną MMC oferuje gwarancję aż na 8 lat do 160.000 km, jako dodatek do standardowej, 5-letniej gwarancji na wszystkie elementy, jaką Mitsubishi Motors udziela na swoje samochody wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package.

Drugi wśród aut PHEV w Polsce

Mitsubishi Outlander PHEV 2020 zanotował także w kwietniu i maju drugi najlepszy wynik sprzedaży wśród aut z napędem PHEV plasując się jedynie za Skodą Superb i przed modelami Kia Xceed, BMW X5, Ford Kuga, Peugeot 3008, BMW 3, Mini Countryman oraz Volvo XC90 i XC60.

O sukcesie nowego modelu Mitsubishi Outlander PHEV zdecydowały kluczowe dla klientów zalety: funkcjonalność SUV-a, dobrze wyciszone I wyposażone wnętrze, dynamika elektrycznego napędu na 4 koła oraz duży zasięg I łatwość ładowania baterii – także ze zwykłego gniazdka 230 V w połączeniu z rekordowo niską emisją CO2. Ważnym atutem Mitsubishi Outlandera PHEV jest także jego wszechstronność – pojazd może być napędzany wyłącznie silnikami elektrycznymi – np. w strefie bezemisyjnej natomiast napęd hybrydowy umożliwia dłuższą podróż. Nowy model Mitsubishi to jedyny pojazd PHEV w klasie SUV, który może być ładowany ze stacji szybkiego ładowania. Miesięczne raty przy zakupie Mitsubishi Outlandera PHEV 2020 startują już od 1 140 zł netto miesięcznie w przypadku leasingu operacyjnego Lease & Go skierowanego do przedsiębiorców oraz 1 996 zł brutto dla kredytu. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie https://www.mitsubishi.pl/samochody/outlander-phev.

Dokładne dane analizy Eurotax przedstawia poniższa tabela:

 TOP10 sprzedaży modeli PHEV w Polsce w okresie IV-V 2020 (łącznie za dwa miesiące)* 
Miejsce w rankingu sprzedażymarka i modelsprzedaż IV-V 2020RV (40 tyś km przebiegu i 24 miesiące)**miejsce w rankingu RV
1Skoda Superb4160%4
2MITSUBISHI Outlander3764%2
3Kia Xceed37brak danychbrak danych
4BMW X53167%1
5Ford Kuga2567%1
6PEUGEOT 30081760%4
7BMW 31758%5
8Mini Countryman1664%2
9VOLVO XC901561%3
10VOLVO XC601464%2

* źródło IBRM Samar

** źródło Eurotax