Genewa – salonowy kryzys organizatorów

Już wiemy, że jeden z najbardziej prestiżowych salonów motoryzacyjnych się nie odbędzie. Jego organizatorzy popadli w tarapaty finansowe, a większość liczących się producentów nie wyraziło dalszego zainteresowania uczestnictwem w tej imprezie. Dalsze losy Genewa Motor Show pozostają pod wielkim znakiem zapytania.

Kierownictwo Genewa Motor Show już oficjalnie potwierdziło, że nie odbędzie się przyszłoroczna edycja, ale także i następne. Prawa do organizacji mogą być sprzedane GIMS – właścicielowi terenów targowych w Genewie i być może podjęte zostaną działania w reanimacji imprezy w marcu 2022 roku. Wszystko jednak zależy od zainteresowania producentów, a ci w ostatnich czasach wola inwestować w lokalne akcje promocyjne.

Obecne straty wyliczono na 11 mln franków szwajcarskich. Organizatorów nie przekonała nawet rządowa pożyczka 16,9 mln franków, której jednym z warunków była spłata 1 mln franków do czerwca 2021 roku. Takie rozwiązanie uznano za trudne do zrealizowania.

Audi i Bayern Monachium ruszają na „Audi Digital Summer Tour”

Nie tylko Genewa ma problemy. Wcześniej z organizacji motoryzacyjnych imprez targowych wycofał się Frankfurt, a także niejasna jest przyszłość paryskiego salonu.W tej sytuacji pojawia się szansa dla organizatorów znacznie mniejszych targów motoryzacyjnych jak m.in. Poznań Motor Show, które ze względu na pandemię przesunięta zostały na kwiecień 2021 roku.

 

 

Fot. Vít Hlaváček