Kia Motorsi LG Chem zainwestują w start-upy, specjalizujące się w autach elektrycznych i akumulatorach

Rosnący popyt na samochody elektryczne sprawił, że Kia Motors Corporation,oraz LG Chem wspólnie podjęły decyzję o uruchomieniu „EV & Battery Challenge” – międzynarodowego konkursu, który ma wyłonić do 10 start-upów specjalizujących się w autach elektrycznych i akumulatorach. Z grona finalistów zostaną wybrane te, z którymi przedsiębiorstwa podejmą współpracę i w które zainwestują.

Nad przebiegiem konkursu będzie czuwać New Energy Nexus – międzynarodowa organizacja wspierająca start-upy.

– „EV & Battery Challenge” to międzynarodowy konkurs, który ma wyłonić do 10 start-upów działających w branży pojazdów elektrycznych i akumulatorów pod kątem potencjalnej współpracy z nimi oraz doinwestowania ich

– Wybrane start-upy będą miały okazję współpracować z firmami Kiai LG Chem nad rozwojem technologii, które zaowocują wzrostem wydajności akumulatorów

– Kia sponsoruje konkurs, który LG Chem organizowało w 2019 roku pod hasłem „The Battery Challenge”

Przemysł motoryzacyjny kładzie coraz większy nacisk na rozwój samochodów bardziej ekologicznych niż auta z silnikami spalinowymi, w szczególności na rozwój pojazdów elektrycznych. W związku z tym,zapotrzebowanie na akumulatory o wysokiej wydajności jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki bogatej ofercie aut elektrycznych Kia zyskała znaczenie na światowym rynku. Do 2025 roku Hyundai Motor Group planuje wprowadzić do oferty aż 44 modele niskoemisyjne, w tym 23 auta elektryczne.

Wybrane start-upy będą miały okazję współpracować z firmami Kia oraz LG Chem nad opracowaniem nowych koncepcji, wykorzystując wiedzę techniczną ich specjalistów oraz ich zasoby i laboratoria. Konkurs o światowym zasięgu oferuje start-upom możliwość zaprezentowania innowacyjnych technologii, nad którymi pracują i nowatorskich modeli biznesowych. Dzięki konkursowi Kia oraz LG Chem mają możliwość poznania nowych technologii, które w przyszłości mogą zaowocować wzrostem wydajności akumulatorów.

Start-upy, które mają działające prototypy i opracowują technologie w zakresie – ładowania akumulatorów aut elektrycznych, zarządzania flotą, elektroniki sterującej silnikami elektrycznymi, sterowania pracą akumulatora, recyklingu i produkcji, od 22 czerwca do 28 sierpnia mogą składać wnioski za pośrednictwem strony www.evbatterychallenge.com.

Kandydaci, którzy pozytywnie przejdą wstępną ocenęstrategii biznesowej oraz technologii, w październiku zostaną zaproszeni na wywiad przeprowadzany drogą elektroniczną. Następnie,w listopadzie,wezmą udział w dwudniowych warsztatach w centrum innowacji Hyundai Motor Group w USA. Tam przedstawiciele firm Kia, Hyundai i LG Chem zweryfikują innowacyjne technologie proponowane przez start-upy.

Kia Rio – debiut po faceliftingu

„Poszerzamy naszą współpracę ze start-upami, które mają obiecujące i innowacyjne pomysły. Wspólnie z LG Chem – światowym liderem w dziedzinie akumulatorów do samochodów elektrycznych – cieszymy się na współpracę ze start-upami, które mają szansę stać się światowymi liderami w branży pojazdów elektrycznych oraz innowacyjnych akumulatorów nowej generacji” – powiedział Youngcho Chi, Prezes i Dyrektor ds. Innowacji w Hyundai Motor Group.

„Firma LG Chem nieustannie dąży do przewodzenia w rozwoju technologii akumulatorów” – powiedział Myung-Hwan Kim, Dyrektor ds. Produkcji i Zakupów oraz szef centrum badań nad akumulatorami w LG Chem Energy Solution Company. „Będziemy wspierać potencjalne start-upy oraz wzmacniać nasze możliwości w segmencie samochodów elektrycznych”.

„Zarówno LG Chem, jak i Kia Motors są liderami w dziedzinie coraz wydajniejszych akumulatorów i coraz lepszej mobilności. Wspólny projekt dla start-upów pod hasłem „EV & Battery Challenge” pokazuje, że rozwój tej dziedziny motoryzacji traktują bardzo poważnie. Jesteśmy dumni ze współpracy z firmami, które umożliwiają szybsze przejście do korzystania z czystej energii w branży motoryzacyjnej” – mówi Danny Kennedy, Dyrektor ds. Energii w New Energy Nexus.

W ubiegłym roku firma LG Chem zorganizowała „The Battery Challenge”, aby odkryć innowacyjne technologie w dziedzinie akumulatorów. W tym roku nawiązała współpracę z firmą Kia, aby zdobyć jeszcze większą wiedzę na temat samochodów elektrycznych.

Źródło: KIA