Renault Clio E-TECH hybrid i Captur E-Tech plug-in w Polsce (ceny)

Grupa Renault jest pionierem i ekspertem w dziedzinie mobilności elektrycznej. Jest aktywnie zaangażowana w rozwój ekologicznych elektrycznych samochodów dla wszystkich dziś i w przyszłości. Ponad 10-letnie doświadczenie w segmencie samochodów elektrycznych pozwala marce na proponowanie wydajnych i dynamicznych napędów hybrydowych.

Doświadczenia zdobyte podczas wyścigów samochodowych i udziału Renault w Formule 1 zostały wykorzystane w trakcie prac nad silnikami hybrydowymi E-TECH. Rozwiązania opracowane na potrzeby sportów samochodowych pojawiają się w seryjnych samochodach w dwóch głównych obszarach: zarządzania i odzyskiwania energii oraz innowacyjnych skrzyń biegów MMT ze sprzęgłem kłowym, po raz pierwszy zastosowanych w pojazdach produkowanych seryjnie.

Nowe Renault Clio E-TECH Hybrid

Renault wprowadza napęd hybrydowy E-TECH, pierwszy napęd Grupy Renault typu „fullhybrid”, który jeszcze bardziej wzmocni najbogatszą ofertę silnikową w tym segmencie.

Kilka miesięcy po rynkowym debiucie nowe Renault Clio cieszy się uznaniem prasy i klientów. Clio jest liderem sprzedaży na rynku europejskim niezależnie od segmentu. Nowe Clio zachowało swoje DNA, a jednocześnie jest całkowicie nowym modelem. Zmodernizowana i bardziej wyrazista stylistyka nadwozia, wysoka jakość wykończenia, uniwersalny charakter i nowe technologie plasują ten model na szczycie kategorii. Wyniki testów Euro NCAP, w których Clio uzyskało 5 gwiazdek i najwyższą punktację, również potwierdzają jego rynkową pozycję najbardziej dojrzałego i dopracowanego miejskiego samochodu.

Hybrydowa jednostka montowana w nowym Clio E-TECH Hybrid to pełna hybryda o łącznej mocy 140 KM, która zapewnia maksymalną wydajność, doskonałą dynamikę jazdy i krótki czas reakcji.

Nowe Clio E-TECH Hybrid zapewnia każdorazowy rozruch w trybie 100% elektrycznym, a jego akumulator doładowuje się podczas hamowania i wytracania prędkości podobnie jak w samochodzie elektrycznym. W połączeniu z możliwością szybkiego doładowania akumulatora oraz wysoką sprawnością zespołu napędowego E TECH zapewnia mniejsze zużycie paliwa i energii oraz wydłużenie czasu jazdy na silniku elektrycznym. Nowy model może poruszać się po mieście w trybie w pełni elektrycznym przez 80% czasu jazdy, a zużycie paliwa może być nawet o 40% niższe niż w wersji z silnikiem spalinowym w cyklu miejskim. W nowym Clio E-TECH emisja CO2 w cyklu mieszanym wynosi od 96 g/km (zgodnie z protokołem WLTP dla niskiej prędkości).

Napęd E-TECH jest dostępny w całej gamie Clio począwszy od wersji Zen. Ceny nowego Clio E-TECH rozpoczynają się od 88 400 zł. Model ten oferuje konkurencyjny łączny koszt użytkowania w porównaniu z wersją z silnikiem benzynowym i automatyczną skrzynią biegów dzięki niskiemu zużyciu paliwa, jakie cechuje napęd hybrydowy podczas jazdy po mieście i poza miastem.

Nowe Renault Clio E-TECH ma wszystkie atuty wszechstronnego Clio oraz szybko reagujący i oszczędny, samodoładowujący się napęd hybrydowy.

Ceny Renault Clio E-TECH Hybrid (od 19/06/2020)

Nowe Renault Captur E-TECH plug-in

Nowe Renault Captur jest bestsellerem Renault wśród SUV-ów segmentu B. Nowa generacja zachowuje DNA Captura, a jednocześnie to całkowicie nowy model z nowym, bardziej atletycznym designem, najwyższą jakością wykończenia, modularnym, przestronnym wnętrzem i technologiami, także mobilnymi, reprezentującymi najwyższy poziom na rynku. Nowy model uzyskał 5 gwiazdek w testach Euro-NCAP. Teraz Renault wprowadza napęd E-TECH Plug-in, pierwszą doładowaną hybrydę Grupy Renault typu „plug-in”, która umocni największą ofertę silnikową w tym segmencie.

Innowacyjny hybrydowy zespół napędowy z możliwością doładowania wykorzystujący technologię E-TECH Plug in zapewnia:

  • Każdorazowy rozruch na silniku elektrycznym
  • Przyjemność z jazdy w każdych warunkach dzięki szybko reagującemu silnikowi elektrycznemu i łącznej dostępnej mocy 160 KM.
  • Doskonałą sprawność energetyczną dzięki innowacyjnej wielotrybowej skrzyni biegów MMT bez klasycznego sprzęgła, skutecznemu odzyskiwaniu energii hamowania i mocnemu akumulatorowi. Najnowsze rozwiązania są wynikiem wykorzystania wiedzy i doświadczenia zdobytego w Formule 1 oraz w segmencie samochodów elektrycznych.

Inżynierowie z Renault zaprojektowali nowatorskie rozwiązanie napędu hybrydowego
– oryginalne, praktyczne i jedyne w swoim rodzaju. Wykorzystuje technologie chronione ponad 150 patentami i jest oparte na szeregowo-równoległej architekturze napędu hybrydowego, aby zapewnić maksymalną liczbę kombinacji oraz optymalny poziom emisji CO2 podczas jazdy.

Nowy Renault Talisman – co się zmieniło?

Wybierając nowego Captura E-TECH Plug-in klient ma możliwość jazdy z napędem elektrycznym na żądanie. Dzięki akumulatorowi 10,5 kWh o mocy 400 V zasięg samochodu wynosi do 65 km (w cyklu miejskim WLTP).

Dwa auta w jednym, użytkownik nie musi z niczego rezygnować – może jeździć na silniku elektrycznym w ciągu tygodnia, a w weekend wyjechać w dłuższą trasę. Specjalny przycisk na tablicy rozdzielczej umożliwia kierowcy przejście w dowolnym momencie na napęd elektryczny, a tryb E-SAVE pozwala na zachowanie wystarczającego zapasu energii w akumulatorze, żeby na koniec trasy znowu korzystać z trybu w 100% elektrycznego. Tryb „B-Mode”’ w najnowszej skrzyni biegów zapewnia optymalne odzyskiwanie energii przy zwalnianiu lub hamowaniu i zwiększa zasięg napędu elektrycznego.

W cyklu mieszanym nowy Captur E-TECH Plug-in zużywa 1,5 l/100 km i emituje 32 g CO2/km (zgodnie z protokołem WLTP w cyklu niskim. Znacznie zmniejsza tym samym koszt paliwa i zapewnia niższe koszty użytkowania w skali miesiąca niż analogiczna wersja z silnikiem benzynowym.

Ceny Renault Captur E-TECH PLUG-IN HYBRID (od 19/06/2020)

Źródło: Renault