Zwiedzaj Polskę kamperem – 22 najciekawsze trasy turystyczne w przewodniku Pascala

Dziś do księgarń trafia „Polska na czterech kółkach” – autorski przewodnik Mikołaja Gospodarka opublikowany przez Wydawnictwo Pascal i stworzony we współpracy z marką Volkswagen Samochody Dostawcze. Autor, jeżdżąc kempingowym Volkswagenem Californią po całym kraju, pokazuje najpiękniejsze jego zakątki, a jednocześnie wskazuje miejsca, w których zatrzymać się można kamperem i udziela praktycznych porad dotyczących podróżowania i spędzania wakacji w tego typu samochodzie.

„Polska na czterech kółkach” to pierwsza tego typu publikacja w kraju. Volkswagen Samochody Dostawcze i Wydawnictwo Pascal przybliżają w nim aż 22 trasy turystyczne wraz z rekomendacjami miejsc, w których warto się zatrzymać podróżując kamperem. Oprócz rekomendacji lokalizacji do których warto pojechać, znajdziemy w nim również szeroki katalog kempingów i miejsc parkingowo – noclegowych.

Volkswagen Samochody Dostawcze i Ford – trzy nowe projekty samochodów

„Volkswagen California to idealny towarzysz krótszych i dłuższych wakacyjnych podróży po Polsce. To funkcjonalny dom na czterech kółkach z praktycznie zaprojektowaną przestrzenią, w której można nie tylko podróżować, ale również wygodnie nocować” – podkreśla Mikołaj Matuszewski, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze. „Dzięki różnym opcjom wyposażenia, np. w mini kuchnię, daje nam poczucie wolności i niezależności, zwłaszcza w ostatnich czasach, gdy wielu z nas nie chce spędzać wakacji w gwarnych, pełnych ludzi miejscach.”

„Mamy nadzieję, że przewodnik będzie inspirował do poznawania naszego kraju w indywidualnym tempie, które zapewnia pełna niezależność jaką oferuje kamper oraz świadomość, że dzięki zebranym poradom i praktycznym informacjom, każda wyprawa będzie udana” – mówi Agnieszka Hetnał, prezes i redaktor naczelna Wydawnictwa Pascal.

Autorem przewodnika jest Mikołaj Gospodarek – podróżnik i fotograf, znany z fotografowania pejzaży. Stąd książka opatrzona jest fotografiami jego autorstwa. To jednak nie jedyna zaleta tej pozycji. Autor, na przykładzie Volkswagena Californii udziela tu również wielu praktycznych rad dotyczących podróżowania i spędzania czasu w kamperze. Pokazuje rozwiązania, np. dotyczące przewożenia bagaży, czy sprzętu turystycznego oraz sportowego, które znaleźć można w tym modelu, czyniące taki sposób spędzania wakacji jeszcze wygodniejszym i przyjemniejszym.

Źródło: Volkswagen