Mazda inspiruje do zwiedzania Polski samochodem w ramach projektu Slow Road

Czerwiec definitywnie rozpoczyna czas weekendowych i wakacyjnych podróży. W tym roku, po kilku tygodniach przymusowej izolacji i przy obowiązujących restrykcyjnych ograniczeniach w ruchu międzynarodowym, podróże po Polsce zyskują nowy wymiar. Wiele osób marzy o zmianie otoczenia, pragnie swobody i wypoczynku, a bezpieczne podróżowanie teraz bardziej niż kiedykolwiek łączy się z samochodem.  

Z myślą o zmotoryzowanych turystach już od 5 lat przewodnik Slow Road, którego pomysłodawcą jest Mazda Motor Poland, inspiruje i odkrywa nowe miejsca w Polsce. Aktualnie na stronie www.slowroad.pl znajduje się ponad 120 propozycji tras jednodniowych lub weekendowych, wraz z opisami miejsc i atrakcji wartych odwiedzenia uzupełnionych autorskimi zdjęciami. Slow Road to propozycja samochodowych podróży po Polsce, która zaskakuje niezwykłą różnorodnością. Fascynująca jest polska przyroda od surowego piękna bałtyckich plaż, przez rozległe łąki, doliny rzek, jeziora skryte w nie tylko mazurskich lasach, po górskie, majestatyczne szczyty.

Mazda rusza z innowacyjnym sposobem kontaktu online

Na turystów czekają liczne miasta, miasteczka i wioski, gdzie historia przenika się z nowoczesnością, regionalna tradycja nie boi się awangardowej sztuki, a oferta sportowych i kulturalnych atrakcji dla dzieci i dorosłych spełnia wszelkie oczekiwania. Co ważne, by odpocząć, zobaczyć i doświadczyć czegoś nowego nie trzeba przemierzać setek kilometrów, wystarczy wybrać jedną z gotowych, opisanych propozycji tras choćby w sąsiednim województwie.

Wśród najnowszych rekomendacji znalazł się Królewski Szlak, czyli średniowieczna droga wytyczona ze Zgorzelca do Medyki będąca częścią europejskiej Drogi Św. Jakuba – Via Regia. Ta niezwykła trasa na południu Polski biegnąca przez malowniczą Złotoryję, Zamek w Będzinie, czy Toszku, uzupełnia szereg istniejących w katalogu podróży tematycznych, jak np.: trasa po zaporach wodnych na Dolnym Śląsku, czy szlak architektury drewnianej w Beskidach albo piękna o każdej porze roku Bieszczadzka Pętla, czy Mazurska Włóczęga.

„Czekając na powrót swobody w podróżowaniu po Europie i świecie warto skorzystać z bogatej oferty turystycznej Polski. Z uwagi na obowiązujące aktualnie ograniczenia i kontrole na granicy z naszymi sąsiadami, rekomendujemy planowanie wycieczek w najbliższej okolicy, gdzie licznik pozytywnych emocji, a nie przebytych kilometrów wyznacza rytm zwiedzania.” – mówi Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland.

„Ambicją Mazdy jest tworzenie samochodów, które budują emocjonalną wieź z kierowcą i dostarczają przyjemności z jazdy. Nasze modele są dopracowane technicznie i wysublimowane estetycznie, chce się nimi podróżować – zarówno codziennie do pracy, jak i w weekendy, w poszukiwaniu odpoczynku czy nowych tras i ciekawych miejsc. Slow Road to projekt zachęcający do korzystania z największego luksusu współczesności – wolnego czasu dla siebie i swoich najbliższych, a dzięki samochodowym wyprawom i wspólnemu podróżowaniu każdy ma okazję do odkrywania miejsc z dala od zgiełku i tłoku, gdzie czas płynie wolniej.” – dodaje Sołtysik.

Z myślą o wszystkich kierowcach, których samochody nie są fabrycznie wyposażone w system nawigacji, miejsca i trasy rekomendowane przez Slow Road oznaczone zostały w aplikacji NaviExpert. To jedna z najpopularniejszych nawigacji w Polsce – co miesiąc korzysta z niej ponad pół miliona subskrybentów.

„Polacy sukcesywnie wracają do weekendowych podróży, a potwierdzają to dane dotyczące ruchu drogowego rejestrowane w naszym systemie. Rośnie nie tylko liczba pojazdów na drogach, ale także wydłuża się średni dystans pokonywany przez statystycznego użytkownika aplikacji. Przed nami długi weekend czerwcowy. Wszystkich tych, którzy szukają inspiracji na wyjazd zapraszamy do wypróbowania nawigacji NaviExpert. Można w niej znaleźć nie tylko punkty Slow Road, ale także inne użyteczne miejsca, które są przydatne podczas każdej podróży. Poza tym nawigacja uchroni nas przed staniem w korkach, a także ostrzeże o sytuacji na drodze i pozwoli bezpiecznie dotrzeć na miejsce.” – mówi Katarzyna Przybylska, Dyrektor Marketingu w firmie Telematics Technologies, dostawcy nawigacji NaviExpert.

Źródło: Mazda