Rolls-Royce Cullinan – perfekcja w każdej skali

Kiedyś Sir Henry Royce powiedział: „Detale tworzą ideał, ale ideał wcale nie jest detalem”. W nawiązaniu do tych słów Rolls-Royce Motor Cars prezentuje klientom idealne modele Cullinana, doskonałego SUVA marki. Tym razem w skali.

Jako że w wielu krajach codzienna przyjemność z jazdy została ograniczona z powodu pandemii, na czoło wysunęły się inne małe luksusowe przyjemności. Autentyczna replika Cullinana, wykonana w skali 1:8, z każdym detalem zreprodukowanym z doskonałą precyzją, może teraz cieszyć klientów na całym świecie w komfortowym wnętrzu własnego domu.

To o wiele więcej, niż zwykły model.Każda miniatura Cullinana jest ręcznie budowana z ponad 1000 elementów zgodnie ze specyfikacją klienta. Ten proces zajmuje nawet 450 godzin – ponad połowę czasu, przeznaczonego na budowę pełnowymiarowego Cullinana w Domu Rolls-Royce’a w Goodwood, w hrabstwie West Sussex.

Model jest ręcznie malowany farbami Rolls-Royce’a, a potem ręcznie polerowany, zgodnie z wymaganiami marki; linia coachline – tak samo jak w przypadku faktycznych samochodów – jest również malowana pędzlem. Klienci mają do wyboru farbę z palety ponad 40 tys. „standardowych” kolorów lub wykorzystanie tego, który został stworzony specjalnie dla nich (w ramach personalizacji Bespoke). W pełni działające światła samochodu są włączane zdalnie przy pomocy pilota. Pod maską znajduje się wierna replika ikonicznego 6,75- litrowego, podwójnie turbodoładowanego silnika V12.

Po otwarciu drzwi ukazują się podświetlone tabliczki progowe prowadzące do wnętrza zaprojektowanego i wykonanego z taką samą dbałością o detal i z takich samych materiałów, jak pełnowymiarowy Cullinan. Od haftów na zagłówkach i wykończenia w drewnie, po oblamowania i obszycia siedzeń – te dzieła Bespoke pozwalają klientom odtworzyć ich samochód ze zdumiewającą dokładnością lub stworzyć wizję przyszłego Cullinana, który dołączy do ich kolekcji.

Rolls-Royce – jedyna w swoim rodzaju róża

Replika umieszczona w jest w gablocie o długości niemal 1 metra, jest ustawiona na błyszczącym, czarnym cokole, dzięki czemu może być podziwiana pod każdym kątem. Osłona z perspeksu jest zdejmowalna, dzięki czemu można – po otwarciu miniaturowych drzwi – zajrzeć do wnętrza pojazdu. Podobnie otwierają się przedział bagażowy oraz komora silnika.

Torsten Müller-Ötvös, prezes Rolls-Royce Motor Cars, powiedział: “Ten model wnosi nowe znaczenie do filozofii Cullinana ‘Effortless, Everywhere’.Nasz superluksusowy SUV jest teraz absolutnie na miejscu zarówno w spokojnym otoczeniu rezydencji swojego właściciela, jak i w najbardziej wymagających, niedostępnych miejscach na Ziemi. Przypomina nam, że motto ‘Inspiring Graetness’odnosi się do każdej skali. Ważne są nie tylko te duże rzeczy; szukamy i osiągamy wielkość we wszystkim co robimy, także w najmniejszych rzeczach i najdrobniejszych detalach”.

Źródło: Rolls-Royce, Auto Fus Group