OfficineClassiche FCA Heritage wznawiają pracę

Od 14 maja 2020 r. wznawiły swoją działalność OfficineClassiche FCA Heritage znajdujące się w zakładzie Mirafiori w Turynie i świadczące usługi w zakresie certyfikacji i konserwacji samochodów zabytkowych, a zamknięte z powodu COVID-19.

OfficineClassiche wdrożyły wszelkie środki bezpieczeństwa i higieny opracowane przez Grupę FCA przy pomocy wirusologa Roberto Burioni, które obowiązują już zarówno we wszystkich włoskich zakładach FCA, jak i u Dealerów, i zgodne z porozumieniem podpisanym 9 kwietnia między FCA a Włoską Federacją Związków Zawodowych.

OfficineClassiche, założone zostały w 2015 r. w siedzibie Abarth&C. przy Via Plava w Turynie, w miejscu dawnego budynku Officina 81, stanowiącego część ogromnej strefy przemysłowej Mirafiori. Zajmują się naprawą, konserwacją i certyfikacją zabytkowych samochodów FCA, które należących do prywatnych kolekcjonerów lub pochodzących ze wspaniałej kolekcji FCA Heritage, działu zajmującego się ochroną i promocją dziedzictwa historycznego włoskich marek Grupy. Dokładność i wierność każdej pracy gwarantuje zastosowanie oryginalnych danych produkcyjnych i rysunków technicznych modeli przechowywanych w archiwach firmy, a także unikalne doświadczenie zespołu specjalistów FCA Heritage.

Dealerzy FCA blisko swoich Klientów: wybierz wymarzony samochód, pozostając w domu

W pracowni OfficineClassiche właściciele zabytkowych samochodów Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth znajdą wysokie kompetencje i standardy jakości niezbędne do kultywowania swoich pasji. Ten sam zespół, który dba o kolekcję FCA, jest do dyspozycji Klientów prywatnych, oferując usługi począwszy od zwykłego przeglądu, również modeli wyścigowych wymagających szczegółowych kontroli przed występem na torze, po kompletną renowację: obejmującą diagnostykę, renowację wnętrza, naprawę poszczególnych elementów mechanicznych i estetycznych … oraz testy końcowe. Każdy model jest serwisowany, przestrzegając określonych, bardzo rygorystycznych procesów, które równocześnie są na tyle uniwersalne, by spełnić wszelkie oczekiwania Klienta. Każda renowacja posiada odrębne dossier, zawierające dokumentację techniczną i fotograficzną wykonanych prac.

Oprócz napraw i renowacji, OfficineClassiche wznowiły również wydawanie „Certyfikatów autentyczności”. Po szczegółowej analizie każdej charakterystyki samochodu zabytkowego oraz skrupulatnej weryfikacji jego danych produkcyjnych i specyfikacji technicznych w archiwach firmy, FCA Heritage potwierdza autentyczność pojazdu, podkreślając w ten sposób jego wartość. Proces certyfikacji wymaga, by każdy samochód przeszedł rygorystyczny proces kontroli i oceny przeprowadzony przez zespół ekspertów FCA Heritage, którzy dokładnie sprawdzają autentyczność pojazdu i jego komponentów oraz prawidłowe działanie najważniejszych części mechanicznych. Certyfikat autentyczności jest dostępny dla samochodów zabytkowych modeli marek Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth. Na życzenie Klienta, przeglądu samochodu można wykonać u właściciela, przy pełnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie FCA Heritage.