Peugeot z napędem Dangel 4×4

System napędu firmy Dangel – lidera w dziedzinie systemów napędu na cztery koła – reguluje w sposób ciągły przenoszenie momentu obrotowego na wszystkie koła. W przypadku utraty przyczepności kół przednich, część momentu obrotowego zostaje przekazana, za pośrednictwem sprzęgła wiskotycznego, do kół tylnych, przystosowując się w ten sposób do większości sytuacji drogowych. Skuteczny na drogach wyboistych, bezpieczny w warunkach zimowych, napęd 4×4 pozwala pojazdowi nie zatrzymywać się przed żadną przeszkodą.

– Jazda po każdej nawierzchni i w każdych warunkach staje się łatwa dzięki nowemu napędowi 4×4 współpracującemu z ABS i ESP

– Napęd 4×4 firmy Dangel jest oferowany w modelach PEUGEOT Partner (dostawczy), PEUGEOT Expert (dostawczy), PEUGEOT Boxer (dostawczy – furgon, podwozie, platforma) oraz PEUGEOT Traveller (osobowy)

Napęd na cztery koła Dangel korzysta ze sprawdzonych elementów mechanicznych, docenianych ze względu na ich skuteczność, bez zastosowania elektroniki. Dzięki temu napęd 4×4 oferuje wspaniałe osiągi na każdego rodzaju nawierzchni, gwarantując bezpieczeństwo i stabilność jazdy w sytuacjach ekstremalnych.

Peugeot Expert

System 4×4 firmy Dangel jest systemem automatycznym, a więc nie wymaga uruchamiania przez kierowcę. Jeśli przyczepność kół do nawierzchni jest dobra, napęd Dangel używa napędu tylko na przednie koła. W przypadku trudniejszych warunków drogowych system dostosowuje zakres użycia napędu 4×4 do potrzeb wynikających z rodzaju nawierzchni, optymalizując w ten sposób zużycie paliwa.

Peugeot uruchomił wirtualny salon sprzedaży

Nowością jest możliwość ręcznego wyłączenia napędu 4×4 i przejście na klasyczny napęd na przednią oś w celu dalszej oszczędności paliwa i zmniejszenia emisji CO2.

PEUGEOT samochody dostawcze – aktualna oferta

Źródło: PSA