Miałeś wypadek – wymień fotelik – program badawczy wymiany fotelików po wypadku

Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info ogłasza program wymiany fotelików po wypadkach samochodowych. – Każda osoba, która miała wypadek drogowy, może się zgłosić do programu i otrzymać nowy fotelik dla swojego dziecka, wsparcie ekspertów w wyborze najbezpieczniejszego fotelika oraz odszkodowanie (pokrywające też koszt fotelika) – informuje Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń i założyciel fotelik.info.

Program wymiany fotelików powypadkowych ma na celu wsparcie badań naukowych w zakresie ekspertyz powypadkowych, które są źródłem cennej wiedzy na temat zderzeń samochodowych i ich skutków. W trakcie swojej działalności biomechanicy zderzeń z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info przeprowadzili już prawie 500 ekspertyz powypadkowych. To właśnie dzięki tym badaniom wiadomo, co najczęściej jest przyczyną śmierci lub poważnych obrażeń dzieci w wypadkach samochodowych i co zrobić, aby tak tragicznych skutków uniknąć.

W otwartym właśnie programie wymiany fotelików powypadkowych może wziąć udział każdy, kto miał wypadek z uczestnictwem dziecka.  – Dzięki temu programowi rodzice mogą zyskać nowy fotelik i odszkodowanie, a my kolejną, cenną wiedzę na temat sił działających w czasie zderzeń samochodowych, na której skorzystają tysiące naszych czytelników, klientów i ich dzieci – podkreśla Paweł Kurpiewski.

Foteliki samochodowe wszystkie w testach

Na udział i wymianę w programie nie ma wpływu to, w jakim foteliku dziecko jechało podczas wypadku. Na rynku dostępne są foteliki z dobrymi ocenami w niezależnych testach zderzeniowych oraz takie, które tych testów w ogóle nie przechodzą tzw. „pseudo-foteliki”. Różnią się one jakością i ceną. – Niezależnie od tego, w jakim foteliku podróżowało dziecko podczas wypadku, umożliwimy jego wymianę na fotelik najwyższej klasy, z najlepszymi ocenami w testach zderzeniowych. Zależy nam, by dzieci podróżowały  bezpiecznie, a wnioski z ekspertyz powypadkowych posłużą do podnoszenia świadomości rodziców w tym względzie – wyjaśnia Paweł Kurpiewski.

Zgłoszenia do programu wymiany fotelików można dokonywać przez formularz na stronie: https://ekspertyzy.fotelik.info/

Źródło: E4S – engineers for safety

fotelik.info – foteliki samochodowe dla dzieci
inspekcje-fotelikow.pl – kampania społeczna