Luc Donckerwolke – szef designerów marki Hyundai złożył rezygnację

Po czterech latach pracy znany designer Luc Donckerwolke zdecydował się na odejście z południowokoreańskiego koncernu. Pozostawił po sobie kilka ciekawych projektów jak m.in. Hyundai Kona, Hyundai Palisade. Stworzył design nowej marki Genesis z najnowszym SUV-em GV80 oraz sedanami G80 i G90.

54-letni Belg ukończył studia designu w Szwajcarii, staż zaliczył w Peugeot, by podjąć pracę w koncernie Volkswagen. Miał swój udział w powstaniu pierwszych generacji Skody Octavii (1996) i Skody Fabii (1999).

Dwa lata spędził w Audi, by awansować na szefa designu w Lamborghini. W tym okresie powstały modele: Diablo VT 6.0 (2001), Murciélag (2002) i Gallardo (2004).

Hyundai Elantra nowej 7-generacji wkracza w nowy wymiar

Szefem designu SEAT-a został w 2005 roku. Uczestniczył przy powstaniu czwartej generacji SEATA Ibiza. Kolejnym etapem był Bentley (2012), gdzie do swojego portfolio dopisał Bentleya Flying Spur i koncept Bentley EXP 10 Speed 6 oraz nową generację Bentleya Continental GT.

Do Hyundaia przeniósł się w 2016 roku i spędził tam cztery lata w najbardziej dynamicznym rozwoju marki i samego koncernu. Obecnie chce spędzać czas ze swoją rodziną w Bawarii, gdzie od dawna miał stałe miejsce zamieszkania. Planów zawodowych nie zdradził.

Prezes Hyundai Motor Group – Mong-Koo Chung – w Automotive Hall of Fame

Obecnie nad globalnym rozwojem marek Hyundai i Genesis będzie sprawował wiceprezydent Hyundai Motor Company SangYup Lee. Natomiast marka KIA nadal będzie kształtowana przez szefa designu Karima Habiba.