Nowe BMW X5 M i BMW X6 M już w Polsce

Już wkrótce w polskich salonach zadebiutują nowe BMW X5 M i BMW X6 M. Sportowe wersje luksusowych modeli z segmentów SAV i SAC prezentują dynamiczną stylistykę, a właściciele wersji Competition będą mogli pozwolić sobie na przyśpieszenie do 100 km/h odpowiednio w 3,9 oraz w 3,8 sekundy. Samochody będą dostępne od 2 maja 2020 roku.

Oba modele trzeciej generacji wyczynowych BMW X5 M i BMW X6 M wyróżniają charakterystyczne dla tej linii samochodów dynamika, zwinność i precyzja. Wśród sportowych akcentów wyposażenia znalazły się m.in.: optymalizujące dopływ powietrza chłodzącego duże wloty, skrzela M na błotnikach, spojler dachowy oraz pas tylny z elementami dyfuzora. Dopełnieniem ekstrawertycznego designu może być lakier specjalny z oferty BMW Individual.

Moc silnika V8 z technologią TwinPower Turbo o pojemności 4,4 litra, w modelach Competition została zwiększona do 625 KM, z maksymalnym momentem obrotowym o wartości 750 Nm. Trakcja oraz dynamika jazdy wspierane są przez napęd na cztery koła M xDrive oraz wyjątkowo sztywne zawieszenie silnika. Uwagę kierowców z pewnością zwróci także adaptacyjny układ jezdny M, układ kierowniczy M Servotronic, elektrycznie sterowane amortyzatory, specjalnie zestrojony system DSC oraz układ hamulcowy M, który może pracować w dwóch trybach – comfort i sport. Modele te z pewnością przypadną do gustu fanom nowoczesnego luksusu i eleganckiej stylistyki, łączącej gabaryty SUV-a z szybkością i charakterem najlepszych sportowych modeli.

BMW 325iX – na sprzedaż pierwszy model z napędem na cztery koła

Wnętrze nowej serii X nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających klientów. Pozycja jazdy kierowcy wsparta została przez podwyższoną pozycję siedzenia, pozwalającą na wyjątkowe wrażenia towarzyszące nawet najdłuższym podróżom. Tapicerka wnętrza w pakiecie standardowym obita jest skórą Merino, która dodaje elegancji dzięki delikatnej fakturze.

Wnętrze samochodu gwarantuje duże możliwości adaptacji, zapewniając kierowcy komfort najwyższej klasy. Oprócz typowego dla serii M kokpitu do dyspozycji kierowcy pozostaje wyświetlacz head-up ze wskazaniami M w wyposażeniu standardowym. Ponadto, wykorzystując przycisk Setup, kierowca może uzyskać bezpośredni dostęp do ustawień silnika, amortyzatorów, układu kierowniczego i układu hamulcowego.

Układ napędowy BMW i Hydrogen NEXT

Ceny BMW X5 M rozpoczynają się od 599 000 PLN, a BMW X6 M od 612 300 PLN. Oba modele są również dostępne w ramach oferty BMW Comfort Lease w kwocie od 7343,87 PLN  i 7666,41 PLN miesięcznie. Ceny modeli Competition w przypadku BMW X5 M zaczynają się od 670 318 PLN, a BMW X6 M od 683 618 PLN. Dotycząca ich oferta BMW Comfort Lease zaczyna się odpowiednio od 8270,63 PLN i 8559,36 PLN miesięcznie.

Więcej informacji o BMW X5 M i BMW X5 M Competition

Więcej informacji o BMW X6 M i BMW X6 M Competition

Źródło: BMW