Muzyka wraca na Ujazdowskie 45

Data 13 marca oznacza dzień, w którym we wnętrzach SPATiFu przy Ujazdowskich 45 w Warszawie zapadła cisza. Ostatnie trzy lata działalności Klubu obfitowały w niemal półtora tysiąca wydarzeń – dźwięków, obrazów i gwaru ludzi, których energia sprawia, że to unikalne na mapie Warszawy miejsce.

„Chcieliśmy stworzyć Klub na kolejne sto lat. Nie trzy, pięć czy dziesięć, lecz właśnie sto, żeby podtrzymać tradycję miejsca, które od zawsze wyznaczało rytm kulturalnego życia Warszawy” – mówi Łukasz Lubaszka, współwłaściciel Klubu. Kontynuację tej misji umożliwi projekt Muzyka dla SPATiFu, który – dzięki wsparciu Mazda Polska w ramach akcji Mazda #WMoimStylu – pozwoli ponownie wypełnić wnętrza Klubu dźwiękami i podzielić się pozytywną energią z fanami zgromadzonymi online przed ekranami swoich telefonów i komputerów.

Muzyka dla SPATiFu to seria ośmiu koncertów transmitowanych w każdą sobotę na fanpage’u Mazda Polska. Skąd zaangażowanie marki w takim projekcie? „Ze SPATiFem łączy nas misja – przełamywanie konwencji oraz wyznaczanie nowych standardów. Klub realizuje ją w dziedzinie kultury, my przełamując standardy w motoryzacji. Połączyła nas też liczba sto – w tym roku obchodzimy stulecie istnienia Mazdy. Celebrując naszą rocznicę, nie mogliśmy pozostać obojętni na sytuację Klubu. Pandemia wkroczyła w życie nas wszystkich – nie godzimy się na to i wierzymy, że wzajemna solidarność i wsparcie pozwoli nam przetrwać te najtrudniejsze chwile. Dlatego w naszych głowach zrodził się pomysł projektu Muzyka dla SPATiFu, który – mamy nadzieję – sprawi, że Klub także będzie mógł w przyszłości świętować swoje stulecie” – mówi Zuzanna Glinkowska, Conquest Sales Manager Mazda Polska.

Repertuar projektu Muzyka dla SPATiFu jest esencją tego, co zazwyczaj dzieje się w Klubie – starannie wyselekcjonowani artyści, różnorodne dźwięki i pozytywny przekaz, który jest niezwykle ważny w aktualnym kontekście. Transmisje będą organizowane przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz dystansu między muzykami i realizatorami, który jest nadal konieczny, aby zadbać o zdrowie nas wszystkich. Za oprawę wizualną będzie odpowiadał Jan Holoubek – reżyser, operator i wieloletni przyjaciel SPATiFu.

Projekt startuje w najbliższą sobotę, 25 kwietnia 2020 r., koncertem Skubasa. W akcję włączyli się także Wojtek Mazolewski i Joanna Duda, Aga Zaryan, Shofar (Mikołaj Trzaska, Raphael Rogiński, Macio Moretti), Sza-Za (Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki), Kuba Więcek, Grzegorz Tarwid, Jerz Igor (Jerzy Rogiewicz, Igor Nikiforow), Noam Zylberberg i Mała Orkiestra Dancingowa.

„Zapraszamy – dołączcie do nas, pokażmy, że dzięki wspólnemu działaniu pandemia nam niestraszna a SPATiF przetrwa i będzie z nami przez kolejne lata” – zachęca Łukasz Lubaszka.

Koncerty Muzyka dla SPATiFu są muzyczną odsłoną akcji Mazda #WMoimStylu – lokalnej platformy promującej niezależnych, przełamujących granice gatunków twórców, realizowanej przez Mazda Polska. Transmisje będzie można oglądać bez opłat, jeśli jednak zechcecie wesprzeć działalność Klubu SPATiF, zachęcamy do zakupu biletu w ramach akcji #BiletWsparcia uruchomionej przez Going:
https://goingapp.pl/evt/2209128/spatif-biletwsparcia

Źródło: Mazda