Bergé Auto przejmuje import i dystrybucję Mitsubishi Motors w Polsce

Firma MMC Car Poland (MMCP), wcześniej zarządzana przez Mitsubishi Corporation, zmienia właściciela. 1 kwietnia 2020 r. hiszpańska firma Bergé Auto przejęła w ramach strategicznego planu rozwoju międzynarodowego import i dystrybucję samochodów osobowych Mitsubishi w Polsce. Mitsubishi Corporation pozostaje akcjonariuszem, posiadającym dzięki niedawnej inwestycji finansowej w Bergé Auto 25% udział w spółce MMCP.

Po 24 latach pod zarządem Mitsubishi Corporation, kolejny etap w działalności Mitsubishi Motors w Polsce będzie wyznaczać Bergé Auto. Od 1 kwietnia 2020 r. Bergé Auto jest nowym importerem, odpowiedzialnym za dystrybucję i obsługę sieci dealerskiej marki w Polsce. Mitsubishi Corporation pozostanie nadal akcjonariuszem z 25% udziałów dzięki niedawnej inwestycji w spółkę Bergé Auto.

Bergé Auto to renomowana hiszpańska grupa zajmująca się dystrybucją pojazdów, sprzedająca rocznie ponad 150 000 sztuk samochodów 28 marek na 9 rynkach, w tym w Hiszpanii, Portugalii, Finlandii, Szwajcarii i na kilku kluczowych rynkach Ameryki Łacińskiej. W 2019 r. wygenerowała obrót w wysokości 3,1 mld Euro.

Przejęcie jest kolejnym etapem planu międzynarodowej ekspansji firmy w Europie i innych regionach świata. Ponadto wzmacnia rolę firmy Bergé Auto jako kluczowego partnera strategicznego Mitsubishi Motors, która już reprezentuje MMC na innych 5 rynkach, gdzie w roku 2019 osiągnięto sprzedaż 45 000 egzemplarzy pojazdów.

Adam Męciński pozostanie na stanowisku dyrektora generalnego (CEO) MMC Car Poland, a zmiany właścicielskie nie będą miały wpływu na codzienną działalność firmy.

Jorge Navea, dyrektor generalny Bergé Auto powiedział: „Z dumą rozpoczynamy nowy projekt dystrybucji pojazdów na polskim rynku, jako przedstawicielstwo Mitsubishi Motors – jednego z najbardziej cenionych producentów motoryzacyjnych na świecie, z którym ściśle współpracujemy od wielu lat. Bergé Auto będzie dążyć do wzmocnienia pozycji Mitsubishi w Polsce poprzez wprowadzenie zorientowanej na klienta kompleksowej strategii cyfrowej. Ponadto jesteśmy nastawieni na osiągnięcie długoterminowego wzrostu dzięki umocnieniu podstawowych wartości marki, wspieraniu istniejącej sieci dealerskiej i czerpaniu korzyści z planów wprowadzania nowych modeli Mitsubishi Motors w nadchodzących latach ”.

Adam Męciński, dyrektor generalny MMC Car Poland skomentował: „Ambitne cele Bergé Auto dają nam szansę umocnienia pozycji marki Mitsubishi na naszym rynku. Firma MMC Car Poland jest przygotowana do znaczącego zwiększenia liczby sprzedaży nowych samochodów we współpracy z siecią dealerów i do wprowadzenia działań związanych z obsługą klienta w nowej rzeczywistości. Współczesne pojazdy Mitsubishi nie tylko podążają za trendami, one nadają ton nadchodzącym zmianom w branży motoryzacyjnej, stanowiąc idealny fundament przyszłych sukcesów.„

Bergé Auto

Bergé Auto to prywatna hiszpańska spółka, która rozpoczęła działalność w 1979 roku i jest dziś jedną z najważniejszych grup, zajmujących się dystrybucją pojazdów i oferujących usługi mobilności w Europie i Ameryce Łacińskiej.

Działa obecnie na 5 europejskich i 4 latynoamerykańskich rynkach, a w tegorocznych planach zamierza rozszerzyć działalność do 13 krajów, gdzie będzie odpowiadać za dystrybucję 30 marek. Działalność Bergé Auto koncentruje się głównie na obszarach: dystrybucji, transportu, sprzedaży detalicznej, usług finansowych i logistyki.

Celem Bergé Auto jest realizacja strategicznego planu wzrostowego, przewidującego budowę silniejszej, globalnej i nastawionej na infrastrukturę cyfrową firmy, zdolnej do oferowania nowych wartości w branży motoryzacyjnej i transportowej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Mitsubishi Motors Poland, odwiedź stronę: https://www.mitsubishi.pl/
Aby uzyskać więcej informacji na temat Bergé Auto, odwiedź stronę: bergeauto.com

Źródło: Mitsubishi