Jeremy Clarkson świętuje 60. urodziny

Brytyjski dziennikarz motoryzacyjny Jeremy Clarkson 11 kwietnia 2020 roku obchodził swoje 60. urodziny. Zasłynął swoim niekompromisowym stylem prezentowanym w programach telewizyjnych i krytycznymi ocenami testowanych samochodów.

Największą sławę przyniósł mu wieloodcinkowy program Top Gear. Jednak w marcu 2015 r. napadł producenta, który nie zapewnił mu ciepłego posiłku. Po protestach jego udział w tym programie się  definitywnie skończył.

To nie był pierwszy taki przypadek, którego negatywnym bohaterem był Clarkson. W swoich programach często obrażał, co powodowało liczne groźby, które otrzymywał.

Clarkson urodził się 11 kwietnia 1960 roku w Doncaster jako syn obwoźnego sprzedawcy i nauczycielki. W 1988 roku otrzymał pracę w znanym brytyjskim magazynie motoryzacyjnym Top Gear. Miał własne programy, stałe rubryki w The Sun i The Sunday Times oraz napisał kilka wysokonakładowych książek. W 2016 roku rozpoczął nową serię programu motoryzacyjnego The Grand Tour, który powstał dla internetowej telewizji spółki Amazon.

Clarkson był dwukrotnie rozwiedziony i ma trójkę dzieci.