Ho-sung Song mianowany Prezesem Kia Motors Corporation

Kia Motors Corporation ma nowego Prezesa. Na to stanowisko został mianowany  Ho-sung Song, dotychczasowy szef Działu Operacji Globalnych. Zadaniem Songa będzie realizacja „Planu S” – średnio- i długoterminowej strategii firmy. Bogate doświadczenie Songa w wielu dziedzinach z branży motoryzacyjnej i wiedza na temat operacji zagranicznych powinny pomóc w realizacji wyzwań, które niesie przyszłość, jak rozwój pojazdów elektrycznych i rozwiązań z dziedziny mobilności

Jako Prezes Song będzie nadzorował realizację „Planu S”, czyli średnio- i długoterminowej strategii firmy, której celem jest stopniowe umacnianie się Kia Motors Corporation na pozycji lidera przemysłu motoryzacyjnego.

Ogromne doświadczenie Ho-sung Songa w wielu dziedzinach z branży motoryzacyjnej i wiedza na temat operacji zagranicznych mogą okazać się niezwykle pomocne w realizacji wyzwań, które niesie przyszłość, jak rozwój pojazdów elektrycznych i rozwiązań z dziedziny mobilności.

Przed objęciem stanowiska Prezesa, Song – ostatnio szef Działu Operacji Globalnych– odniósł sukces na wielu kierowniczych stanowiskach, jako np. Prezes Kia Motors Europe i szef Grupy Planowania EksportuKia Motors Corporation.

„Plan S” określa strategię marki Kia oraz przejście do produkcji pojazdów elektrycznych i autonomicznych zamiast samochodów z silnikiem spalinowym. Do końca 2025 r. marka będzie oferować pełną gamę aż 11 autwyłącznie elektrycznych. Dzięki tym modelom Kia zamierza osiągnąć 6,6-procentowyudział w rynku pojazdów elektrycznych na świecie (z wyłączeniem Chin) i jednocześnie zwiększyć do 25% udział samochodów przyjaznych środowisku w swojej globalnej sprzedaży.

Dotychczasowy Prezes – Han-woo Park – będzie pełnił rolę doradczą i nadal będzie wspierać przedsiębiorstwo swoim wieloletnim doświadczeniem.

Najważniejsze stanowiska w karierze Ho-sungSonga:

    • Szef Działu Operacji Globalnych, Kia Motors Corporation (Executive Vice President)
    • Prezes Kia Motors Europe (Senior Vice President)
    • Szef Grupy Planowania Eksportu, Kia Motors Corporation (Vice President)
    • Prezes Kia Motors France (Vice President)

Źródło: KIA