Bugatti za 33,15 mln euro – najdroższe auta na świecie

Sześć modeli na jednej fotografii, których łączna cena wynosi 33,15 mln euro. Na takie zdjęcie mógł sobie pozwolić tylko jeden producent na świecie. Bugatti produkuje najdroższe auta na świecie i ma się czym chwalić.

Kolekcję modeli Bugatti zaprezentowano przed zamkiem Château St. Jean w Molsheim, a więc w miejscowości, w której one powstają. Najdroższym egzemplarzem jest Bugatti La Voiture Noire. Jedyny wyprodukowany na specjalne zamówienie klienta został wyceniony na 11 mln euro, co jednocześnie stawia go na czele najdroższych na świecie samochodów produkowanych seryjnie. Producent określa go jako Grand Tourisme Coupé, bo łączy w sobie komfort luksusowej limuzyny z osiągami hipersportu. Inspirowany jest modelem Bugatti Type 57 SC Atlantic.

Na 8 mln wyceniony został Bugatti Centodieci, który już reprezentuje nowszą erę. Jego nazwa i design nawiązuje do modelu Bugatti EB 110 z lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Napędzany jest ośmiolitrowym silnikiem 16-cylindrowym z czterema turbosprężarkami o mocy 1600 KM.

Kolejny model, to Bugatti Divo, który kosztuje 5 mln euro. Najszybszym z prezentowanych jest Bugatti Chiron Super Sport 300+, który powstał do pobicia rekordu 300 mph (490 km/h). Kosztuje 3,5 mln euro.

Natomiast Bugatti Chiron Pur Sport, który jest najnowszym przedstawicielem marki, dostępny jest już za 3 mln euro. Ostatnim z prezentowanej szóstki jest Bugatti Chiron Sport, który łączy luksus ze sportowym charakterem. Jego cena, to 2,65 mln euro.