Ruszyła motoryzacyjna akcja #nierezygnuj #zostańwdomu

Wielu z nas zapewne planowało w najbliższych dniach zakup auta, jednak te plany pokrzyżowała pandemia. Na szczęście większość osób została w domu i zrezygnowała z odwiedzin w komisach samochodowych. Jak w każdej branży, tak i w tej znajdą się osoby, które lekceważą zalecenia, udając się osobiście na oględziny. Ale czy warto ryzykować?

Lepiej nie ryzykować

Epidemia zmusiła właścicieli wielu komisów samochodowych do rezygnacji z udostępniania samochodów klientom do oględzin, z troski o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, ale również i samych Klientów. Jednak takie postępowanie jest dobre tylko na krótką metę. Coraz częściej oficjele rządowi przekazują informację, że stan zagrożenia może zostać utrzymany. Przykładając te ustalenia do komunikatów rządowych, doświadczeń innych państw i prezentowanych przez lekarzy ekspertyz, nie mamy złudzeń. To wszystko potrwa co najmniej kilka tygodni. Kilka tygodni rosnącej liczby zakażeń i podwyższonego zagrożenia wirusem.

Marzenia pogrzebane, komisy pozamykane… 

Naszym wspólnym obowiązkiem w okresie rosnącej liczby zakażeń jest pamiętanie nie tylko o sobie, ale i o tych, których spotykamy podczas każdego wyjścia z domu. Udając się na komis, zahaczamy o stację benzynową i jej pracowników, by wreszcie narazić na zakażenie handlowców na placu. Dlatego wspieramy akcję #zostańwdomu, gdyż tylko w ten sposób możemy zminimalizować ryzyko zakażenia.

Taniej nie będzie 

Poza zagrożeniem dla zdrowia mamy również zagrożenie ekonomiczne. Długi przestój światowej gospodarki już odbija się na giełdach i kursach walut. Transport stoi, do kraju nie przyjeżdżają kolejne samochody. Ekonomiści alarmują – używane samochody z zachodu w końcu przyjadą do Polski, lecz będą dużo droższe. Eksperci porównują  obecną sytuację z rokiem 2009, kiedy to kurs euro poszybował o kilkadziesiąt procent!

“To co jest korzystne dla eksporterów jest złe dla importerów. Przedsiębiorcy sprowadzający towary z innych krajów poniosą teraz znacznie wyższe koszty. To finalnie może się też odbić na konsumentach. Gdyby sytuacja na rynku walut utrzymała się dłużej, ceny importowanych produktów na półkach sklepowych mogą wzrosnąć.” – możemy przeczytać na portalu money.pl

#zostańwdomu i #nierezygnuj 

Pozostanie w domu jest dużym wyrzeczeniem. Wyrzekamy się pewnych planów, odkładając je na bliżej nieokreślone PÓŹNIEJ –  ale my nie potrafimy powiedzieć naszej pasji do motoryzacji, żeby na nas poczekała.

Wychodząc naprzeciw trudnościom, jakie zgotował nam ciężki czas pandemii, podejmujemy to ryzyko i być może idziemy na nierówną walkę, ale wychodzimy z założenia, że stojąc w miejscu, będziemy się cofać.

Dlatego… 

Jeśli szukasz w tym okresie nowego pojazdu #nierezygnuj z zakupu, drogi sprzedawco #nierezygnuj ze sprzedaży. Tym hasłem chcielibyśmy Was zachęcić do pogodzenia się z realiami, w jakich obecnie się znajdujemy i zaproponować rozwiązanie dzięki, któremu kilka rzeczy mniej będzie trzeba odłożyć na później.

Ktoś może to zrobić za Was!

Nie musicie udawać się na miejsce oględzin samochodu. Eksperci z Autotesto zrobią to za Was, i jednocześnie będą spełniać najwyższe standardy higieny pracy, które minimalizują ryzyko zarażenia. Dzięki temu, że jeden Ekspert będzie odwiedzał jeden komis, zniwelujemy siatkę połączeń, przez które moglibyśmy roznosić wirusa! Salony i komisy zachęcamy do podążania razem z nami.

Jeden człowiek na jeden komis!

Dzięki rozbudowanej sieci Ekspertów nie będzie ryzyka podróży pomiędzy miastami i zamiast kilkudziesięciu osób na placu może zostać JEDNA. Oddajemy Wam do dyspozycji siatkę naszych Ekspertów Motoryzacyjnych, którzy będą Waszymi oczami na komisowym placu, sprawdzą samochód, przygotują kompletny raport wraz z dokładną dokumentacją zdjęciową.

Sami tego nie zrobimy

– Chcemy dać dobry przykład oddolnej inicjatywy i pokazać innym branżom, że potrafimy się dostosować do ciężkich warunków i uniknąć kryzysu – tłumaczy Sebastian Dudek. – Dlatego zachęcamy sprzedawców, aby przyłączali się do naszej akcji a klientów, żeby w tych trudnych czasach zaniechali wycieczek po samochód, ale nie zrezygnowali z zakupu – dodaje.

Wszystkim, którzy przeczytali ten wpis życzymy, aby nierezygnowali ze swoich innych planów, po prostu zrealizujcie je w inny sposób, taki trochę bardziej kreatywny! Dodajcie również #nierezygnuj oczywiście poprzedzając go słuszną akcją #zostańwdomu

Źródło: goaniago.pl