Alpine Katowice nawiązuje współpracę ze światowej sławy kolekcjonerem marki Alpine

Alpine Katowice, salon oferujący kultowe samochody marki Alpine, rozpoczyna współpracę z Jürgenem Claussem, znanym na całym świecie kolekcjonerem i miłośnikiem tych francuskich aut, twórcą unikalnego konceptu alpineLAB. Jurgen, który od ponad dwóch dekad zajmuje się restaurowaniem zabytkowych samochodów Alpine, jest naturalnym promotorem marki. Teraz został oficjalnym ambasadorem Alpine Katowice. Już w sierpniu 2020 będzie gościem specjalnym Międzynarodowego Zlotu Alpine podczas MotoClassic na Zamku Topacz.

Współpraca Alpine Katowice z niemieckim kolekcjonerem nie jest przypadkowa – Jürgen od najmłodszych lat docenia piękno i oryginalność samochodów Alpine, których wyjątkowość tkwi, jego zdaniem, w niepodążaniu za głównym nurtem. Najważniejszą cechą marki, która determinuje jej oryginalność jest, według niego, odwaga – tworzenie nowoczesnych aut, które nawiązują do klasycznych modeli z pominięciem motoryzacyjnych trendów. Takie podejście doceniają prawdziwi koneserzy motoryzacji na całym świecie i za to kochają Alpine. Jürgen jest twórcą alpineLAB – platformy dla przyjaciół i miłośników samochodów marki Alpine.

– Jürgen Clauss to człowiek wyjątkowy. Jest wielkim przyjacielem Alpine Katowice i moim. W 2018 r. był gościem honorowym pierwszego międzynarodowego zlotu Alpine i MotoClassic we Wrocławiu. Poraża jego wielka pasja do marki, perfekcjonizm, zamiłowanie do detali i pracowitość. Dlatego jest wprost wymarzonym ambasadorem Alpine, która wyznaje te same wartości.  Jürgen jest przez to naturalnym sprzymierzeńcem naszej marki – wyjaśnia Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice.

Celem współpracy jest wspólne propagowanie wiedzy na temat tych wyjątkowych samochodów. Unikalna marka wymaga niestandardowych działań. Ważnym elementem tych aktywności jest również edukowanie rynku, zarówno w obszarze historii marki, jak i jej wizji przyszłości. Bo tylko wiedza w pełni oddaje ducha Alpine. A to szansa na zainteresowanie nią ze strony kolejnego pokolenia koneserów motoryzacji.

Jürgen Clauss pochodzi z kolarskiej rodziny z Niemiec. Prowadzi prywatną firmę, która zajmuje się produkcją narzędzi precyzyjnych. Jednak jego życiową pasją stały się samochody Alpine. Z marką zetknął się po raz pierwszy jako dziecko, a jako młody mężczyzna kupił pierwszy samochód spod znaku Alpine.

Od 2001 r. hobbystycznie zajmuje się renowacją starych samochodów Alpine, których poszukuje na całym świecie. W swojej stajni ma obecnie 15 aut i każde z nich ma swoją długą, udokumentowaną historię. Jak twierdzi Jürgen, to nie on szuka aut, to one go odnajdują.

Z najwyższą dbałością o szczegóły i zachowaniem oryginalności odtwarza słynne klasyczne modele Alpine. Przyświeca mu maksyma Arystotelesa, która mówi, że „całość jest czymś więcej niż sumą części”. W przypadku samochodów Alpine połączenie wielu części prowadzi do stworzenia dzieła sztuki – bo tym są według niego restaurowane przez niego modele. W 2019 r. Jürgen Clauss zakupił Alpine A110 Premiere Edition w salonie Alpine Katowice.

Źródło: Renault