Powstał „Fiat 500 LEGO Creator Expert”

Marki Fiat i LEGO stworzyły wspólnie nowy zestaw „Fiat 500 LEGO Creator Expert”, zaprezentowany w centrum targowo-wystawienniczym „Spazio MRF-Mirafiori” w Turynie.

-“W swojej długiej historii, Fiat 500 przestał być jedynie przedmiotem materialnym, którym był na początku i zajął miejsce w świadomości zbiorowej, stając się międzynarodową ikoną. Świadczy o tym także niedawna wystawa w Museum of Modern Art w Nowym Jorku” – powiedział Cristiano Fiorio, dyrektor ds. Komunikacji Marketingowej FCA dla regionu EMEA. „Doskonale wiemy, że LEGO wybiera tylko kultowe produkty i że Fiat 500 to nie tylko samochód, ale także zjawisko artystyczne i kulturalne o silnej wartości symbolicznej, oraz radosny i kolorowy wyraz włoskiego ducha na całym świecie.”

Współpraca między marką Fiat a LEGO stanowi część szerszego projektu, w którym Grupa FCA uczestniczy w ramach współpracy licencyjnej, mającej na celu zwiększenie widoczności jej marek poza światem motoryzacyjnym i przekazanie kluczowych wartości każdej z nich. Przykładem takiego partnerstwa jest nowy zestaw Fiat Creator Expert Fiat 500, który celebruje jeden z najbardziej znanych symboli włoskiego przemysłu na świecie i oddaje hołd legendarnemu filmowi „Dolce Vita”.

Zainspirowany legendarną 500F z końca lat sześćdziesiątych, nowy zestaw zawiera model składający się 960 elementów, wyposażony w „prawdziwy” szyberdach, detale wystroju wnętrza, koło zapasowe, bagażnik mocowany z tyłu i otwieraną pokrywę silnika, aby sprawdzić silnik po złożeniu modelu. W zestawie znajdują się także sztalugi składane, paleta z farbami i obraz przedstawiający Fiata 500 na tle rzymskiego Koloseum.

Oficjalna prezentacja nowego zestawu Fiat 500 LEGO Creator Expert odbyła się w centrum targowo-wystawienniczym Spazio MRF-Mirafiori w Turynie, gdzie zaprezentowano naturalnej wielkości model 500. Model został zbudowany z 189 032 klocków LEGO, a złożenie go zajęło 830 godzin. Po imprezie, flota ponad 50 zabytkowych Fiatów 500 eskortowała pierwszy zestaw Fiat 500 LEGO Creator Expert do oficjalnego sklep LEGO Store na Via Roma w centrum Turynu.

Zestaw można kupić już od 1 marca, na oficjalnej stronie LEGO.com oraz w sklepach LEGO.

Źródło: FCA