Yanosik rzucił wyzwanie… Policji

Przy przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu ul. Piątkowskiej i Al. Solidarności w Poznaniu, zostały zawieszone elementy odblaskowe z tabliczką “WEŹ i bądź WIDOCZNY”. To odpowiedź poznańskiej firmy, operatora systemu Yanosik, na wyzwanie #BadzWidocznyChallenge zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bartągu. Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Yanosik do wyzwania nominował m.in… Polską Policję. Jaka będzie odpowiedź funkcjonariuszy?

– Nasza siedziba położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania ul. Piątkowskiej i Al. Solidarności. Często jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji w tym miejscu. Kierowcy wielokrotnie nie zauważają pieszych na przejściu pomimo tego, że mają oni zielone światło. Efekt jest taki, że zmotoryzowani w ostatniej chwili gwałtownie hamują lub piesi przepuszczają auta choć mają pierwszeństwo – komentuje Julia Rachwalska, Neptis S.A. operator systemu Yanosik. – Chcemy to zmienić, dlatego tak ochoczo zaangażowaliśmy się w akcję Bądź Widoczny Challenge – dodaje.


Odblaski zostały przymocowane na słupie bezpośrednio przy przejściach dla pieszych. Obok nich stanął człowiek – fotoradar z kartką “Weź i bądź widoczny” oraz zachęcał przechodniów do zabierania elementów odblaskowych.

Yanosik nominuje Policję!

Do akcji może przyłączyć się każdy. Wystarczy położyć odblaski przy skrzyżowaniach z przejściem dla pieszych, a następnie udostępnić zdjęcia w mediach społecznościowych i nominować kolejne osoby czy firmy do wyzwania.

– Cel jest szlachetny, dlatego warto się zaangażować. Zachęcamy inne firmy, nie tylko z Poznania, do przyłączenia się do akcji. Małe czyny, ale na większą skalę mogą zdziałać wiele dobrego – dodaje Julia Rachwalska, Neptis S.A. operator systemu Yanosik.

Yanosik na fanpage’u zaprosił do wyzwania swoich partnerów: PKN ORLEN, PanParagon oraz… Polską Policję! Czy nominowani dołączą do akcji?

Linki do akcji na fanpage’ach Yanosik i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu znajdują się poniżej:

https://www.facebook.com/Yanosik/posts/3312820535397999

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=3494241950648934&id=128186330587863