Ami – 100% ëlectric – mobilność elektryczna dostępna dla wszystkich

Już od 100 lat Citroën udowadnia śmiałość i kreatywność w upowszechnianiu dostępu do samochodów. W przededniu 101. rocznicy istnienia Citroëna, marka prezentuje spektakularny Ami – 100% ëlectric – efekt prac badawczych, które zapoczątkował koncepcyjny model AMI ONE Concept.

Ami – 100% ëlectric to przełomowe rozwiązanie innowacyjnej marki Citroën, która inspiruje się potrzebami klientów, uważnie śledzi trendy konsumenckie, podejmuje wyzwania związane z miejską mobilnością i dbałością o środowisko.

• Ami to nonkonformistyczny dwumiejscowy, w 100% elektryczny, komfortowy, kompaktowy, zwrotny, bezpieczny i konfigurowalny pojazd. Unikatowa koncepcja, która wyłamuje się ze wszystkich dotychczasowych kanonów.

• Ami jest dostępny dla wszystkich – nie wymaga posiadania prawa jazdy, może być użytkowany zgodnie z różnymi potrzebami, jest przystępny cenowo i dostosowany do potrzeb każdego kierowcy, w formule współużytkowania za pośrednictwem usługi Free2Move lub wynajmu długoterminowego w cenie od 19,99 euro miesięcznie.

• Ami to zupełnie nowa formuła obsługi klienta – zawsze w pobliżu, z obsługą w 100% online lub za pośrednictwem punktów sieci Citroën i wyspecjalizowanych firm partnerskich FNAC i DARTY. Ami jest kompleksowym i uniwersalnym rozwiązaniem w zakresie mobilności miejskiej, które zwiększa swobodę poruszania się i jest dostosowane do potrzeb szerokich rzesz użytkowników.

Uruchamiając w 2020 roku projekt Ami – 100% ëlectric, Citroën, który może poszczycić się ponad stuletnią historią z nonkonformistycznymi modelami, które stały się ikonami motoryzacji, zamierza upowszechnić dostęp do miejskiej elektromobilności. Marka Citroën, która innowacyjność ma w genach, jest twórcą wielu śmiałych, zaskakujących rozwiązań w zakresie produktów i usług inspirowanych potrzebami użytkowników.

Projekt Ami, który wywodzi się z koncepcyjnego modelu AMI ONE Concept i ogromnego zainteresowania tym pojazdem, w niespełna rok staje się rzeczywistością. Ami jest konkretną odpowiedzią na oczekiwania w zakresie mobilności na krótkich trasach: łatwiejszego dostępu do centrów miast, mobilności dostosowanej do potrzeb wszystkich użytkowników, alternatywy dla hulajnóg, rowerów, skuterów i środków komunikacji miejskiej. To rozwiązanie w rozsądnej cenie, zgodne z nowymi trendami konsumenckimi wykorzystującymi cyfrowe technologie…

Dla Ami – 100% ëlectric nie ma odpowiednika w obecnej ofercie mobilności. Citroën przedstawia prawdziwie przełomowe rozwiązanie w zakresie mobilności, zrodzone z woli upowszechnienia i ułatwienia dostępu szerokim rzeszom użytkowników.

Źródło: Citroën