Najpopularniejsze utwory muzyczne podczas jazdy autem

Jakich utworów najczęściej słuchają kierowcy podczas jazdy autem? Częściej wybierają muzykę z gatunku pop, rock czy hip-hop? O swoich preferencjach muzycznych opowiedzieli użytkownicy systemu Yanosik. Jakie są zatem najczęściej słuchane piosenki w samochodzie?

– Trudno sobie wyobrazić jazdę samochodem bez muzyki. Ta z kolei ma wpływ na nasze samopoczucie, niekiedy pobudza organizm do działania, a czasami relaksuje. W najnowszym badaniu sprawdziliśmy jakie kawałki najczęściej są wybierane przez użytkowników systemu Yanosik. Jak się okazuje, podczas jazdy samochodem najpopularniejsze są piosenki rockowe. W czołówce znalazły się także utwory z kategorii hip-hop oraz trap – komentuje Julia Rachwalska, Yanosik.

Jakie konkretnie piosenki najczęściej znajdują się na playliście kierowców? Na pierwszym miejscu znalazł się zespół AC/DC z piosenką “Highway to hell”, na drugim Rammstein “Du Hast”. Trzecie miejsce zajęły ex aequo dwa utwory: remiks piosenki Linkin Park “In the end” w wykonaniu MellenGi&TommeeProfitt oraz Pro8l3m “Kickdown”. W pierwszej piątce znalazły się także “The road to hell” Chrisa Rea oraz “Fuel” Metalliki.

Źródło: Yanosik