Genewa 2020 – premiera elektrycznej Mazdy MX-30

W tym szczególnym dla Mazdy roku, zbliżający się Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie będzie okazją do celebracji urodzin marki, która już od wieku przełamuje konwencje i ma odwagę podążać własną drogą.

Zaczynając swoją działalność jako producent korka, Mazda stała się jedynym producentem samochodów, który odniósł sukces komercyjny stosując silnik Wankla. Mazda, jako jedyna marka w historii,odniosła także zwycięstwo w słynnym wyścigu Le Mans w 1991 z pojazdem napędzanym sinikiem z wirującym tłokiem, a oprócz tego stworzyła prawdziwą ikonę, przedstawiając w 1989 roku słynną MX-5, która od chwili swojego debiutu sprzedana została w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie.

Nowe stulecie rozpoczynamy w podobnie innowacyjnym duchu: w Genewie zaprezentowany zostanie pierwszy elektryczny model w gamie Mazdy –nowa Mazda MX-30. Wyposażona w technologię napędu elektrycznego e-Skyactiv i zaprojektowana zgodnie z unikalną filozofią projektowania KODO – Dusza Ruchu, MX-30 jest jednocześnie hołdem dla wciąż tętniącego życiem dziedzictwa samochodów sportowych za sprawą drzwi otwieranych w stylu freestyle, podczas gdy korkowe wykończenie wnętrza kabiny nawiązuje do skromnych początków firmy.

Mazda zaprasza do odwiedzenia stoiska 6050 w hali 6, obejrzenia zarówno Mazdy MX-30, jak i specjalnej ekspozycji z okazji setnej rocznicy urodzin oraz towarzyszących im modeli z aktualnej oferty modelowej.

Źródło: Mazda