Genewa 2020 – elektryczna ofensywa Renault

Francuski producent zaprezentuje w Genewie elektryczny concept-car MORPHOZ, który jest ilustracją wizji mobilności jutra. MORPHOZ to samochód, który nie uznaje ograniczeń i dostosowuje się do potrzeb, pragnień i sposobu użytkowania każdego klienta. Zapowiada nową gamę modeli elektrycznych Renault, która pojawi się w najbliższych latach.

Renault zaprezentuje na stoisku wyłącznie elektryczne modele. Będzie to pełna gama ośmiu samochodów, łącznie z nowym Twingo Z.E., którego światowa premiera odbędzie się na salonie.

Renault jest pionierem na rynku samochodów elektrycznych. Swoje doświadczenie wykorzystuje w dalszej elektryfikacji gamy. W trzech flagowych modelach marki – nowym Clio, nowym Capturze i Nowym Mégane Grandtour – pojawi się innowacyjna i unikatowa oferta napędów hybrydowych oraz hybryd typu Plug-in E-TECH. Na salonie w Genewie zostanie po raz pierwszy pokazany nowy Mégane Grandtour E-Tech Plug-in.

W odpowiedzi na różnorodne oczekiwania użytkowników, w tym klientów biznesowych, w wielkim stylu powróci Kangoo Z.E Concept. To wersja studyjna elektrycznego samochodu miejskiego. Zapowiada nową gamę Kangoo, która pojawi się w 2020 roku.

Dacia rozpoczyna elektryczną rewolucję i wprowadza w 100% elektryczny samochód miejski, który będzie najbardziej przystępnym cenowo modelem na rynku

Dacia otwiera nowy rozdział swojej historii i rozpoczyna elektryczną rewolucję! Zgodnie z reputacją marki, która zmienia rynek samochodowy, Dacia wchodzi w segment samochodów elektrycznych i prezentuje w 100% elektryczny samochód koncepcyjny. Marka wykorzystuje ponad 10-letnie doświadczenie Grupy Renault w produkcji samochodów elektrycznych.

Dacia jest jedynym producentem samochodów, który oferuje pełną gamę samochodów z podwójnym napędem benzyna-LPG pod nazwą ECO-G we wszystkich modelach przeznaczonych dla klientów indywidualnych. W Genewie zaprezentuje nowy silnik TCe 100 ECO-G. Z okazji 15-lecia marki na rynku europejskim na salonie zobaczymy również jubileuszową serię limitowaną Anniversaire.

W tym roku Alpine ponownie pojawi się na salonie w Genewie i zaprezentuje dalszą ekspansję gamy A110 z dwiema nowymi seriami limitowanymi. Stoisko marki znajduje się w pawilonie 4. Alpine wystawi również Alpine A110 SportsX. Koncepcyjny samochód jest owocem współpracy działu projektowego i konstrukcyjnego Alpine. Inspiracją dla niego były wersje rajdowe A110, a w szczególności model, który zwyciężył w Rajdzie Monte Carlo w 1973 roku.

Źródło: Renault