Shelby Mustang GT500 VIN 001 na aukcja za 1,1 mln dolarów

Pierwszy wyprodukowany egzemplarz nowej generacji Shelby Mustang GT500, rok modelowy 2020, został już wylicytowany w styczniu 2019 roku, a więc znacznie wcześniej niż rozpoczęto jego produkcję. Jego właścicielem został Craig Jackson, właściciel domu aukcyjnego Barret-Jackson.

Jego nowa zabawka zjechała z taśmy produkcyjnej w październiku 2019 roku i jest wyjątkowo oryginalna. Design i odcień lakieru nadwozia przejęto z prototypu Shelby EXP500 z 1968 roku, który też nazywany był „Zielonym szerszeniem”. To także jeden z wielu wyjątkowych pojazdów znajdujących się w kolekcji Craiga Jacksona.

– W momencie składania zamówienie nie spodziewałem się, że moje wyjątkowe życzenie zostanie zrealizowane. Jednak BASF i fachowcy w lakierni Penske zupełnie mnie zaskoczyli. Mój sen został zrealizowany – powiedział podczas odsłonięcia auta Craig Jackson.

Pierwszy nowy Shelby będzie wraz z oryginalnym „Zielonym szerszeniem” oraz innymi egzemplarzami Shelby z kolekcji Jacksona, wystawiony na styczniowej aukcji Baret-Jackson w Scottsdale.