Skoda Karoq od III kwartału 2020 także z Bratysławy

Rosnąca sprzedaż kompaktowego SUV-a Skody to powód, dla którego producent zdecydował, że od jesieni 2020 roku rozpocznie produkcję modelu również w fabryce w Bratysławie. Seryjna produkcja skody Karoq na rynki europejskie odbywa się obecnie w Czechach w fabrykach Kvasiny oraz Mladá Boleslav.

We wrześniu 2019 roku liczba sprzedanych egzemplarzy Skody Karoq osiągnęła ćwierć miliona. Tę imponującą liczbę producent osiągnął w niecałe dwa lata od rozpoczęcia produkcji kompaktowego SUV-a. Tylko w zeszłym roku Skoda dostarczyła klientom 115 700 egz. modelu Karoq na całym świecie. Z kolei w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy 2019 roku liczba ta wyniosła 137 700, co potwierdza, że jest to obecnie jeden z najpopularniejszych samochodów marki.

Odpowiedzią na wzrastające wyniki sprzedaży jest rozpoczęcie produkcji modelu Karoq w kolejnej fabryce. Od jesieni 2020 roku pojazd ten będzie produkowany również w Bratysławie. Aktualnie stolica Słowacji jest miejscem produkcji między innymi całkowicie elektrycznego modelu Skoda CITIGOe iV.

W stolicy Słowacji model Karoq będzie montowany w systemie MKD (medium-knocked-down). Karoseria kompaktowych SUV-ów Skody będzie nadal produkowana i lakierowana w zakładzie Skoda Auto Kvasiny w Czechach.

Źródło: Skoda Auto