Toyota zapowiada 31 nowości w USA

Japoński producent rozpoczyna prawdziwą ofensywę na amerykańskim rynku. W ciągu 36 miesięcy koncern zamierza wprowadzić do sprzedaży aż 31 nowości. Nowe lub odświeżone modele pojawią się w wielu różnych segmentach – wśród samochodów osobowych, SUV-ów i terenówek oraz pick-upów.

Jak relacjonuje magazyn CNet, podczas corocznego spotkania świątecznego Toyoty w Detroit Bob Carter, wiceprezydent Toyota Motor North America oznajmił, że w ciągu najbliższych 36 miesięcy Toyota USA wprowadzi na rynek 31 nowości. Amerykański rynek motoryzacyjny czeka zatem średnio jedna premiera Toyoty niemal co miesiąc.

Premiera co miesiąc

To nie oznacza oczywiście wyłącznie nowych modeli, lecz zapewne również różnego rodzaju zmiany w gamie producenta, w tym nowe wersje wyposażenia czy też edycje specjalne. Już dziś wiadomo, że na tej liście znajdzie się facelifting Highlandera, Avalon i Camry z napędem 4×4, RAV4 Plug-in Hybrid oraz Lexus LC Convertible.  Jednak obok nich na pewno nie zabraknie wielu niespodzianek.

Bob Carter, wiceprezydent Toyota Motor North America zapewnił dziennikarzy: „W ciągu następnego roku możecie się spodziewać 10 nowych produktów Toyoty – zarówno modeli po liftingu i produktów pochodnych, jak i nowości, które nie znajdują się obecnie w gamie modelowej”. Wynika z tego, że Toyota i Lexus zamierzają w przyszłym roku wejść w nowe segmenty na amerykańskim rynku.

Toyota mocna na amerykańskim rynku

Toyota nieustannie odświeża gamę modelową swoich obu marek i inwestuje w nowe modele, choć i bez tego nie ma problemów ze znalezieniem nabywców na swoje produkty. Od stycznia do listopada Toyota i Lexus sprzedały w Ameryce Północnej 2,1 miliona samochodów.

Źródło: Toyota