TMD Friction walczy z podróbkami

Opakowania produktów Textar do samochodów osobowych wyposażone są teraz w nową plombę PROriginal, która skutecznie zabezpiecza klientów przed podróbkami. Już wkrótce wszystkie opakowania z produktami Textar będą oznakowane taką plombą.

Plomba PROriginal umieszczona jest na pudełku w taki sposób, że żeby wyjąć produkt, należy ją zerwać. Dodatkowo, na tylnej stronie plomby znajduje się kod QR oraz kod alfanumeryczny. Obydwa kody w sposób unikalny są powiązane z produktem i pozwalają sprawdzić jego oryginalność. Są dwie możliwości zweryfikowania autentyczności produktu: zeskanowanie kodu QR korzystając z bezpłatnej aplikacji Textar Brakebook albo innego skanera kodów QR, lub wpisanie kodu alfanumerycznego na stronie www.fightingthefakes.com.

W odpowiedzi pojawia się jeden z trzech komunikatów:

  1. Zakupiony produkt Textar jest oryginalny.
  2. Ten kod był już użyty. Prosimy o kontakt w przypadku, gdy pudełko nie było otwierane.
  3. Uwaga! Podany kod nie jest poprawny.

W przypadku, gdy kod był już użyty lub gdy pojawia się informacja, że nie jest prawidłowy, należy niezwłocznie skontaktować się z firmą TMD Friction, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że produkt jest podróbką.

Należy skorzystać z formularza kontaktowego na stronie internetowej lub z infolinii +49 (0)2171 7032397.

„Podróbki to ogromne zagrożenie dla przemysłu motoryzacyjnego. Podrobione części często zawierają zakazane i szkodliwe materiały, jak na przykład azbest. Nie zapewniają takich samych parametrów hamowania czy komfortu jazdy jak oryginalne klocki hamulcowe. A to może łatwo prowadzić do tragedii na drodze”  – mówi Marco Loth, Wiceprezes ds. Zarządzania Kategoriami Produktów i Technologii w TMD Friction. „Zawsze doradzamy kierowcom, żeby nigdy nie oszczędzali na jakości produktu i żeby korzystali wyłącznie z usług zaufanego warsztatu samochodowego. Jedynie w ten sposób można mieć 100% pewności, że klocki hamulcowe zadziałają prawidłowo w każdej sytuacji.”

TMD Friction rocznie na badania wydaje ponad 30 milionów euro, poświęca około 1000 godzin i 30 tysięcy kilometrów na testy dynamiczne na klocek, zatrudnia około 300 osób w dziale badań i rozwoju. Wszystkie auta testowe w ciągu roku pokonują dystans 3 milionów kilometrów. Dlatego kierowcy na całym świecie wybierają jakość i niezawodność marki Textar. A dzięki nowej plombie PROriginal firma zabezpiecza swoich klientów przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z podróbek. Dodatkowym sposobem ochrony jest model dystrybucji, ponieważ produkty trafiają na rynek wyłącznie przez znane sieci hurtowe. Dzięki temu cały łańcuch dostaw jest sprawdzony i bezpieczny. Również organy celne wspierają TMD Friction na obszarze Unii Europejskiej przy identyfikowaniu możliwych fałszerstw produktów.

O TMD Friction 

TMD Friction, spółka zależna należąca w całości do Nisshinbo Holdings Inc., jest światowym liderem w produkcji materiałów ciernych dla branży motoryzacyjnej. W swoim portfolio firma ma produkty przeznaczone do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Firma oferuje także rozwiązania dla pojazdów sportowych i dla przemysłu. TMD Friction dostarcza na światowy rynek części zamiennych produkty marek: Textar, Nisshinbo, Mintex, Don, Pagid oraz Cobreq. TMD Friction opracowuje i produkuje okładziny cierne dla przemysłu pod marką Cosid i Dynotherm. TMD Friction Group posiada zakłady w kilku krajach w Europie, USA, Brazylii, Meksyku, Chinach, Japonii i RPA. Firma zatrudnia około 4800 pracowników na całym świecie.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.tmdfriction.com.

Źródło: TMD Friction