Aukcja charytatywna na rzecz (RED) organizacji działającej na rzecz zakończenia epidemii AIDS

The House of Rolls-Royce zaprezentował zdjęcia samochodu Red Phantom, zamówionym na rzecz (RED), światowej organizacji działającej na rzecz zakończenia epidemii AIDS. Pierwsze szkice egzemplarza z wiodącym motywem czerwieni zostały pokazane przez wiodącą markę luksusu siedem miesięcy temu w Galerii Sotheby’s w Nowym Jorku. Spersonalizowany Phantom będzie publicznie zaprezentowany 4 grudnia podczas gali w One Thousand Museum w Miami, tego samego dnia, kiedy domy Sotheby’si RM Sotheby’s rozpoczną specjalną aukcję internetową , która potrwa do 13 grudnia na stronie sothebys.com. Wpływy z aukcji pomniejszone o koszty zasilą konto (RED).

Szczęśliwy oferent będzie miał unikalną możliwość współpracy z jedną z najbardziej podziwianych na świecie współczesnych artystek, Mickalene Thomas, która stworzy dedykowany pokrowiec na podstawie oryginalnego dzieła zainspirowanego czerwonym Phantomem. Kiedy wirtualny młotek ogłosi koniec aukcji, zwycięzca zostanie dumnym właścicielem samochodu Red Phantom, personalizowanego dzieła artystki, a także wesprzeć działalność (RED).

Mitsubishi Outlander PHEV już w polskich salonach

“To zaszczyt i przywilej prezentować dzieło, które powstało w domu marki Rolls-Royce, w Goodwood, w Wielkiej Brytanii” powiedział Martin Fritsches, prezesi CEO of Rolls-Royce Motor Cars Americas. „Cały nasz zespół jest zarówno zainspirowany tej klasy projektem, jak i faktem, że został zrealizowany by pomóc walce (RED) na rzecz zakończenia epidemii AIDS. Jesteśmy dumni ze współpracy z Mickalene Thomas,  Sotheby’s oraz RM Sotheby’s by pozyskać jak największy dochód z aukcji.”

Jennifer Lotito, CEO (RED), powiedziała„Jesteśmy bardzo wdzięczni Rolls-Royce’owi za przekazanie zysku ze sprzedaży Red Phantoma na rzecz naszej misji. Wszyscy potrzebujemy mobilizacji przeciw pandemii, która jest główną przyczyną śmierci młodych kobiet. Chcielibyśmy również podziękować Mickalene Thomas za wsparcie aukcji jej geniuszem twórczym.”

“Mam zaszczyt współpracować z tak znamienitym gronem partnerów jak (RED), Rolls-Royce Motor Cars, Sotheby’s and RM Sotheby’s na rzecz zakończenia AIDS na świecie. Sposobność podzielenia się swoją sztuką w projekcie z tak szczytnym celem, inspiruje mnie i daje poczucie mocy. Jestem przekonana, że nie tylko mi, ale również zwycięzcy aukcji, bo wspólnie z grupą świetnych partnerów zmieni świat na lepsze” powiedziała Mickalene Thomas.

Phantom jest pokryty lakierem Crystal z palety Bespoke nałożonym na Magma Red. Cząsteczki kryształu w ostatniej warstwie lakieru tworzą wrażenie świetlistości. We wnętrzu wykończona ręcznie skóra (Bespoke) ma kolor Brilliant Arctic White z żywymi akcentami Mugello Red, w tym z ikoniczną i kolorową podsufitką spadających gwiazd. Tafla szkła pokrywa deskę rozdzielczą kryjąc dzieło prezentowane w ramach galerii – „Red Regatta Sails” – wykonane ze skóry Bespoke Mugello Red.

Zapraszamy do odwiedzenia strony z aukcją, na której od 4 do 13 grudnia 2019 roku można składać oferty na zakup unikalnego egzemplarza modelu Phantom.

O(RED)® 

Organizacja została założona w 2006 roku przez Bono oraz Bobby’ego Shrivera, by zaangażować firmy i ludzi w walkę z AIDS. (RED) współpracuje z najbardziej rozpoznawalnymi markami, które przekazują swoje dochody pochodzące ze sprzedaży towarów i usług znakowanych (RED) na rzecz Funduszu Globalnego (Global Fund).

Dotychczas organizacja wygenerowała dla funduszu ponad 600 mln USD na rzecz walki z AIDS, gruźlicą oraz malarią. Pieniądze te zostały przeznaczone na granty związane z walką HIV/AIDS w Ganie, Kenii, Lesoto, Rwandzie, RPA, Suazi, Tanzanii oraz Zambii. 100 proc. kwot trafia do organizacji działających na miejscu – bez potrącania kosztów. Dzięki grantom Funduszu Globalnego wspieranego przez (RED) ponad 140 mln osób wzięło udział w programach prewencji, leczenia, doradztwa, testów HIV oraz opieki. Więcej informacji www.red.org 

O Global Fund

Global Fund został stworzony, by przyspieszyć koniec epidemii AIDS, malarii i gruźlicy. Jako międzynarodowa organizacja fundusz inwestuje rocznie ponad 4 mld USD w programy pomocowe prowadzone przez lokalnych ekspertów w ponad 100 krajach. We współpracy z rządami, organizacjami społecznymi, agencjami, sektorem prywatnym oraz z osobami dotkniętymi chorobą, stawiamy wyzwanie barierom i korzystamy z innowacji.

O Mickalene Thomas

Mickalene Thomas (ur. 1971, Camden, New Jersey) jest najbardziej znana z misternych obrazów z kryształów górskich, farb akrylowych i emalii. Maluje, tworzy kolaże, fotografie, filmy oraz instalacje, które bazując na historii sztuki i kulturze popularnej tworzą współczesną wizję kobiecej seksualności, piękna i siły. Zacierając różnice pomiędzy obiektem a podmiotem, konkretem a abstrakcją, rzeczywistością a wyobrażeniem, Thomas tworzy skomplikowane portrety, pejzaże i wnętrza, by badać jak tożsamość, płeć i poczucie siebie ujawniają się w formach, w jakich kobiety są reprezentowane w kulturze popularnej.

Thomas posiada tytuł Master of Fine Arts Yale University (2002) oraz Bachelor of Fine Arts Pratt Institute (2000). Jej prace były prezentowane na indywidualnych wystawach na świecie, m.in. w Aspen Art Museum; The Bass, Miami; Brooklyn Museum; Contemporary Arts Center, New Orleans; Contemporary Art Museum, St. Louis; Virginia Museum of Contemporary Art; L’Ecole des Beaux Arts, Monacooraz Wexner Center for the Arts, Columbus. Thomas jest także autorką dwupoziomowej imersyjnej instalacji w Baltimore Museum of Art., którą można oglądać do maja 2021 roku.

Mickalene Thomas ma obecnie indywidualne wystawy w The Bass, Miami, Baltimore Museum of ArtorazContemporary Art Center New Orleans. Jej prace są w zbiorach Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Brooklyn Museum, Solomon R. Guggenheim Museum oraz Whitney Museum of American Art, a także m.in. w Hammer Museum i Smithsonian American Art Museum.

Źródło: R-R