Skoda Octavia IV – rozpoczęto produkcję w Mlada Boleslav

Skoda Auto 28 listopada 2019 r. rozpoczęła produkcję seryjną czwartej generacji Octavii. Model o tej nazwie należy do grupy najlepiej sprzedających się samochodów osobowych w Europie. Rocznie do klientów trafia ok. 400 tys. aut. Dotychczas trzy generacje Octavii sprzedane zostały łącznie w liczbie 6,5 mln egzemplarzy.

 Michael Oeljeklaus, członek zarządu SKODA AUTO odpowiedzialny za produkcję i logistykę powiedział: „Rozpoczęcie produkcji nowej generacji modelu Octavia w naszej głównej fabryce w Mlada Boleslav stanowi otwarcie kolejnego rozdziału w historii naszej marki. Zainwestowaliśmy w przebudowę linii produkcyjnej, by w 60 rocznicę modelu o tej nazwie móc produkować jego najlepszą wersję w całej historii.”

125 lat Skody | Skoda Sagitta – czeski projekt taniego auta dla ludu

Nowa Skoda Octavia zjeżdża z linii produkcyjnej hali M13. Tutaj ponad 20 lat temu produkowano pierwszą generację współczesnej Octavii. Dzisiaj jest to najnowocześniejsza i najbardziej ekologiczna fabryka w przemyśle motoryzacyjnym. Dziennie będzie tutaj powstawać 1150 Octavii czwartej generacji, które przeznaczone są dla klientów na całym świecie.

Źródło: Skoda Auto