Laureaci nagród PZWLP w 2019 roku

Podczas uroczystej XII Gali Nagród PZWLP, która odbyła się 21 listopada 2019 r. w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, poznaliśmy laureatów tegorocznych nagród przyznawanych przez organizację. Nagrody PZWLP są wręczane od 12 lat i obecnie stanowią jedno z najbardziej prestiżowych i najlepiej rozpoznawalnych wyróżnień w polskiej branży flotowej. PZWLP przyznaje swoje statuetki w pięciu kategoriach – firmom użytkującym najbardziej bezpieczne i ekologiczne floty oraz serwisom i dealerom samochodów, świadczącym najwyższą jakość obsługi dla flot. Wraz z tegoroczną edycją konkursu, do Nagród PZWLP nominowano już łącznie ponad 1000 firm.

Nagrody PZWLP to obecnie jedne z najbardziej prestiżowych i najlepiej rozpoznawalnych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce. Po wprowadzeniu w 2017 roku nowej nagrody – dla dealera samochodów – są aktualnie przyznawane w łącznie pięciu kategoriach: Bezpieczna Flota, Eko Flota, dla najlepszego serwisu napraw mechanicznych, najlepszego serwisu napraw blacharsko – lakierniczych oraz dla dealera samochodów najbardziej przyjaznego branży flotowej.

Niezmiennie od 12 lat Nagrody PZWLP stanowią unikalne, ręcznie wykonywane przez artystę rzeźbiarza Dariusza Zielińskiego statuetki z brązu. Laureaci są wyłaniani w 2 – etapowych konkursach, na podstawie nominacji firm należących do organizacji oraz ocen przyznawanych według precyzyjnych, co roku aktualizowanych kryteriów. Laureat Nagrody Eko Flota jest wyłaniany przez jury złożone nie tylko z przedstawicieli Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale również Związku Polskiego Leasingu (ZPL) i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS). W przypadku Nagrody Bezpieczna Flota, w skład jury, poza przedstawicielami PZWLP, wchodzą również eksperci Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

125 lat Skody | Skoda Sagitta – czeski projekt taniego auta dla ludu

– Nagrody PZWLP są już dzisiaj bardzo dobrze rozpoznawane przez całe środowisko flotowe w Polsce i bez wątpienia są zaliczane do grona najbardziej wartościowych wyróżnień w branży – mówi Grzegorz Szymański, Prezes Zarządu PZWLP, Regional Manager of Central Europe w Arval. – W tym roku zostały przyznane już po raz dwunasty i wraz z każdą kolejną edycją konkursu obserwujemy nie tylko coraz większe zainteresowanie ze strony firm ubiegających się o te wyróżnienia, ale także rosnący poziom nominowanych podmiotów i to w każdej z 5 kategorii nagród. I to jest dla nas, jako organizacji branżowej wpływającej na rozwój oraz kształtowanie rynku flotowego w Polsce oraz standardów branżowych, najlepsza informacja. Jednym z głównych celów naszych nagród jest bowiem stymulowanie do podnoszenia jakości usług świadczonych w branży flotowej oraz realne wpływanie na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa i ekologii w samochodach służbowych użytkowanych w Polsce. Realizacja tego celu staje się w ostatnich latach coraz ważniejsza dla nas wszystkich, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa drogowego i wpływu aut wykorzystywanych przez firmy na środowisko. Patrząc na wyniki sprzedaży nowych samochodów w Polsce na przestrzeni ostatnich lat widać bowiem wyraźnie, że to przede wszystkim firmy kupują w naszym kraju nowe auta, co oznacza, że odsetek samochodów flotowych poruszających się po drogach w naszym kraju jest z każdym rokiem coraz większy. Jest więc jasne, że współodpowiedzialność firm za bezpieczeństwo na drogach oraz za wpływ pojazdów na środowisko naturalne rośnie.

Lista laureatów Nagród PZWLP w 2019 roku

Nagrodę PZWLP „Mobilizator” w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych” otrzymała w tym roku firma Bawaria Motors Janki. W gronie najwyżej ocenionych przez jury konkursu serwisów w tej kategorii, poza laureatem, znalazły się jeszcze firmy Dom Volvo oraz Zimny Auto. Statuetkę „Protektor”, czyli Nagrodę PZWLP w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko – Lakierniczych”, otrzymała z kolei Grupa Bońkowscy. Wśród najwyżej ocenionych serwisów blacharsko – lakierniczych znalazły się poza tegorocznym zwycięzcą również firmy Auto Miras oraz Auto Drap.

Nagroda PZWLP „Kontraktor”, w kategorii „Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej”, trafiła w tym roku do firmy Euroservice Sp. j. Marek Janowski – Józef Czech, Autoryzowany Dealer Volvo, a oprócz niej w gronie najwyżej ocenionych dilerów znalazły się Grupa Bońkowscy i Grupa Krotoski.

Nagroda PZWLP Eko Flota w kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku”, która jest przyznawana w oparciu o nominacje i oceny aż 3 organizacji branżowych – poza PZWLP także Związku Polskiego Leasingu i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych – została w tym roku wręczona firmie Nestlé Polska S.A. Wśród najwyżej ocenionych firm w tej kategorii znalazły się poza laureatem firmy ING Bank Śląski i Grupa Eurocash.

Piąta z Nagród PZWLP – Bezpieczna Flota, w kategorii „Firma Najbardziej Zaangażowana
w Edukację Kierowców”, przyznawana w drodze nominacji i ocen nie tylko PZWLP, ale również Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, została przyznana firmie Philip Morris International
w Polsce
. W grupie najwyżej ocenionych przez jury konkursowe firm znalazły się ponadto
BNP Paribas Bank Polska oraz Bibus Menos.

Sponsorem Generalnym XII Gali Nagród PZWLP była firma Starter24, a tytuł Głównego Sponsora Automotive objęła firma Inter Cars. Sponsorzy wydarzenia: Audi Polska, Ford Polska oraz Grupa PSA. Partnerem Gali był Ekspert Flotowy.

Źródło: PZWLP