Nowa Skoda Kamiq GT – piąty SUV w ofercie na największym rynku świata

Podczas 17. Międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Guangzhou odbyła się światowa premiera kolejnego w tym roku modelu Skody. Tym razem jest to Kamiq GT, który wzbogaci chińską ofertę producenta. Warto dodać, iż jest to już piąty model typu SUV, który będzie sprzedawany w Chinach.

– Skoda Kamiq GT jest naszym drugim modelem typu SUV coupé, który oferujemy naszym chińskim klientom. Chiny już od dziewięciu lat są największym rynkiem dla Skody, a także krajem, w którym sprzedaje się najwięcej modeli SUV. To logiczne, że na tym rynku oferujemy aż pięć modeli SUV i tym samym jesteśmy w stanie spełnić wymagania szerokiej grupy użytkowników – powiedział Bernhard Maier, prezes zarządu Skoda Auto.

125 lat Skody | Skoda Sagitta – czeski projekt taniego auta dla ludu

– Kamiq GT jest autem dla młodych. Skoda Auto jest odpowiednio ukierunkowana na chiński rynek i jego użytkowników. Nasza wizja na chiński rynek jest jasna: dzięki praktycznym rozwiązaniom ułatwić życie użytkowników. Dlatego oferujemy tutaj więcej modeli SUV niż gdzie indziej. Oferujemy nie tylko auta, ale także najnowsze rozwiązania jak m.in. Skoda Auto DigiLab China z globalnym centrum w Pekinie, które oferuje rozwiązania mobilności dla Chin i na rynki międzynarodowe – powiedział dr Ralf Hanschen, prezydent Skoda China.

Skoda Kamiq GT ma długość 4409 mm (+19 w porównaniu z modelem Kamiq), szerokość 1781 mm i wysokość 1606 mm, przy rozstawie osi 2610 mm.

Do wyboru będą dwie jednostki napędowe. Silnik 1.5 MPI z aluminiowym blokiem o mocy 111 KM i maksymalnym momencie obrotowym 145 Nm, który powstał w czeskim centrum badawczo-rozwojowym i będzie dostępny z sześciostopniową przekładnią automatyczną. Drugim wariantem jest silnik 1.2 TSI o mocy 115 KM i maksymalnym momentem obrotowym 200 Nm, współpracujący z siedmiostopniowym automatem.