Rolls-Royce Falcon Wraith z najbardziej misternym haftem w historii

Najbardziej misterny haft kiedykolwiek wykonany do wnętrza Rolls-Royce’a, został zaprojektowany i wykonany w domu marki w Goodwood, West Sussex (Home of Rolls-Royce). Sokół wędrowny, najszybszy ptak na świecie słynący ze swojej potęgi i prędkości, stał się przedmiotem dociekań zespołu utalentowanych projektantów działu Bespoke. Haft ukazujący polującego ptaka w piękny sposób ozdabia Wraitha, potężnego i dynamicznego Grand Tourera.

Ten unikalny haft jest najnowszym dziełem Royce Bespoke Collective. Polujący ptak, stworzony przez członków Rolls-Royce Bespoke Design Team, ma jakość niemal realistyczną i został umieszczony pomiędzy chmurami na podsufitce. Stworzenie składającego się z niemal 250 000 przeszyć, robiącego wrażenie dzieła, zajęło zespołowi projektantów, rzemieślników i inżynierów ponad miesiąc.

Rolls-Royce – ekskluzywny miód z pasieki w Goodwood

Josh Liles, specjalista ds. haftu, posiada duże umiejętności w interpretacji życzeń klientów i przekuwaniu ich w rzeczywistość. Nim został praktykantem w warsztacie kaletniczym Rolls-Royce’a, Liles szkolił się w inżynierii mechanicznej oraz projektowaniu i architekturze 3D. Obecnie, po 9 latach spędzonych z marką, prowadzi zespół utalentowanych rzemieślników odpowiadających za wszystkie projekty hafciarskie marki.

“Ten projekt wymagał od nas wielu godzin bacznego przyglądania się sokołowi – jego muskulaturze, ruchom, cieniowaniu piór. Chcieliśmy, aby ptak prezentował pozę czujności i drapieżności.Przygotowaliśmy wiele wersji haftu – kierunek, długość i odstęp przeszyć mogą mieć ogromny wpływ na ostateczny wygląd. Celowo tak ukształtowaliśmy dziób i ukierunkowaliśmy oko, by stworzyć poczucie agresji” powiedział Liles.

W tym specjalnym egzemplarzu modelu Wraith pojawiają się akcenty nieba, które zostały z elegancją wpasowane w centralne punkty samochodu. We wnętrzu jest obecny motyw artystyczny zainspirowany przykładami strzelistych współczesnych budynków, które sięgają nieba – może on być również odbierany jako interpretacja sokolego skrzydła. Projekt jest także widoczny na karoserii Wraitha w kolorach Bala Blue i Andalusian White w formie zdobienia coachline w kolorze Arctic White namalowanego ręcznie przy pomocy pędzla z włosów wiewiórki. Wewnątrz samochodu motyw jest wykorzystany na przestrzeni pomiędzy tylnymi fotelami. Ponadto motyw namalowany na delikatnie wykończonej desce rozdzielczej, przenosi kolor skóry Charles Bluedo przedniej części wozu. Dedykowany zegar Bespoke Rolls-Royce’a dopełnia całości swoim kolorem Baby Bluei jest wykończony giloszem – co charakteryzuje zazwyczaj najdroższą biżuterię oraz narządy do pomiaru czasu.

Źródło: R-R