Skoda CITIGO e iV – rozpoczęcie seryjnej produkcji w Bratysławie

Skoda Auto wykonała dalszy krok na drodze do elektryfikacji modelowej palety. W bratysławskiej fabryce koncernu Volkswagen 20 listopada 2019 roku zjechał z taśmy pierwszy seryjny egzemplarz Skody CITIGO e iV. To pierwszy model marki z czystym elektrycznym napędem, który na jednym ładowaniu akumulatorów jest w stanie pokonać dystans 260 kilometrów.

– Rozpoczęcie produkcji elektrycznego modelu CITIGO e iV stanowi dalszy milowy krok w historii spółki Skoda Auto. To auta o dużych możliwościach i spełniające najwyższe parametry jakościowe – powiedział  Michael Oeljeklaus, szłonek Zarządu Skoda Auto odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

Nowy model zasilany jest energią z baterii litowo-ionowych o pojemności 32,2 kWh. Dysponuje silnikiem elektrycznym o mocy 61 kW (83 KM) z maksymalnym momentem obrotowym 212 Nm, który pozwala na uzyskanie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w ciągu 7,3 sekundy oraz prędkości maksymalnej 130 km/h.

Elektryczna Skoda CITIGO e iV ma długość 3597 mm i szerokość 1645 mm i mogą nią podróżować cztery dorosłe osoby. Bagażnik ma pojemność 250 litrów, a po złożeniu oparć tylnych siedzeń mamy do dyspozycji 923 litry.

ŠKODA AUTO – nowoczesne laboratorium testów zderzeniowych dla aut z napędem konwencjonalnym oraz elektrycznym

Auto będzie produkowane w wersji pięciodrzwiowej z bogatym wyposażeniem standardowym obejmującym m.in. przednie światła mgłowe, światła do jazdy dziennej LED, 4 poduszki powietrzne, Lane Assist, tempomat, podgrzewane przednie fotele, czujniki parkowania i nowoczesny system multimedialny.

Obecnie po drogach Czeskiej Republiki jeździ już 500 egz. pierwszej serii CITIGO e iV, które zostały sprzedane w ciągu dwóch miesięcy flotowym użytkownikom i miały na celu przetestowanie auta w codziennych warunkach eksploatacji.

Wszyscy nabywcy tego modelu w Czeskiej Republice otrzymają ekologiczny bonus 30 000 Kč (5100 zł), który można wykorzystać do własnych celów jak m.in. instalacji wallboxu do ładowania akumulatorów w domu.