Nowe Renault ZOE za 124,9 tys. zł ze wsparciem z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu

Ten najlepiej sprzedający się na rynku europejskim miejski samochód w 100% elektryczny również w Polsce ma wszelkie szanse odnieść sukces. Renault, lider sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie, wprowadza na rynek polski wersję nowego ZOE: ZEN R135 w cenie 124 900 zł, co pozwoli klientom nieprowadzącym działalności gospodarczej na skorzystanie z 30% wsparcia zakupu ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, do kwoty 37 500 zł.

Nowe Renault ZOE to w pełni elektryczny samochód o imponującym, realnym zasięgu do 395 km (zgodnie z procedurą WLTP) oferujący najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, komfortu i ekologii i najnowszych technologii.

W trosce o środowisko naturalne Grupa Renault już w 2009 r. uczyniła rozwój mobilności elektrycznej jednym z kluczowych elementów swojej strategii. Zgodnie z nią zeroemisyjne pojazdy elektryczne Renault mają stać się dostępne dla możliwie najszerszej grupy użytkowników. Napęd elektryczny jest bardziej przyjazny dla środowiska ― pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Pozytywnie wpływa też na jakość życia w miastach dzięki cichej pracy silnika i zerowej emisji spalin.

Renault Fuego – 40 lat minęło od chwili premiery

Nowa odsłona Renault ZOE pojawia się siedem lat od debiutu tego najlepiej sprzedającego się miejskiego samochodu elektrycznego w Europie. Samochód oferuje najwyższej klasy wyposażenie, zachowując jednocześnie przystępną cenę. Jako pionier i lider mobilności elektrycznej w Europie Renault ma niezrównaną wiedzę w zakresie potrzeb i oczekiwań tego dynamicznie rozwijającego się segmentu rynku. Swój know-how Grupa Renault wykorzystała w procesie tworzenia nowego Renault ZOE.

Dzięki akumulatorowi o pojemności 52 kWh nowe Renault ZOE w wersji ZEN R135 zapewnia zasięg do 385 kilometrów (zgodnie z procedurą WLTP). Mocniejsza jednostka napędowa, która rozwija moc 100 kW (odpowiednik 135 KM), to gwarancja wspaniałych wrażeń z jazdy.

Zmianie uległa również stylistyka ZOE. Dzięki bardziej wyrazistej sylwetce samochód wyróżnia się na drodze, a jednocześnie wnętrze stało się bardziej przestronne. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość materiałów wykończeniowych (w tym ekologiczna tapicerka z materiałów pochodzących z recyklingu), komfort i ergonomia wnętrza, a także 10-calowy wyświetlacz wskaźników i zegarów. Nowe Renault ZOE w wersji ZEN zostało też wyposażone w system multimedialny EASY LINK z 7-calowym ekranem, radioodtwarzaczem DAB, Bluetooth i funkcją kompatybilności z Android Auto & Apple CarPlay.

Źródło: Renault