Nowa Corolla z rekordem wszech czasów Toyoty w Polsce

W październiku  2019 r.Toyota pobiła swój absolutny rekord rejestracji jednego modelu w ciągu miesiąca. W październiku zarejestrowano 2 325 egzemplarzy Corolli – jest to najlepszy wynik nie tylko w historii tego modelu, ale wszystkich modeli Toyoty na polskim rynku. Corolla zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu najpopularniejszych samochodów w Polsce już po raz szósty z rzędu.

Nowa generacja kompaktowej Toyoty zadebiutowała w marcu tego roku, powodując gwałtowny skok popularności Corolli. W okresie od stycznia do października Corolla zanotowała 15 829 rejestracji, co daje jej drugie miejsce w kraju. W tym samym okresie 2018 roku Polacy zarejestrowali 6 487 egzemplarzy, co oznacza wzrost rok do roku aż o 144%.

Udział napędu hybrydowego w rejestracjach nowej Corolli wyniósł w październiku 67%. Najpopularniejszą opcją w gamie napędów jest układ hybrydowy 1.8 o mocy 122 KM (56%).

Corolla na rynku flotowym

Klienci biznesowi odpowiadają za 71 % sprzedaży Corolli. Udział dużych przedsiębiorstw w całkowitej liczbie rejestracji wynosi 47 %, zaś małych firm 24 %. Nabywcy flotowi chętnie sięgają po lepiej wyposażone auta. Wersja Comfort, również z pakietami, odpowiada za 74 % sprzedaży Corolli do firm.

Toyota Land Cruiser 100 kamper – idealny samochód wyprawowy w wyjątkowej odsłonie

Do dużych flot najczęściej trafiają sedany (59 %) – zarówno Corolla sedan nowej generacji, jak i Corolla Classic. Większe firmy najchętniej sięgają po hybrydy – aż 80 % egzemplarzy nowej Corolli rejestrowanych przez duże przedsiębiorstwa ma napęd spalinowo-elektryczny. 16 % to auta z silnikiem benzynowym 1.6. Nawet jeśli uwzględnić rejestracje Corolli Classic, hybrydy dominują w zakupach dużych firm, odpowiadając za 69 % egzemplarzy trafiających do flot większych przedsiębiorstw.

Nowa Corolla w niższych cenach

W salonach Toyoty już rozpoczęła się wyprzedaż rocznika 2019. Jest to dobra okazja do zakupienia Corolli nowej generacji w obniżonych cenach. W ofercie promocyjnej nowy model jest dostępny od 69 900 zł. Odmiana hybrydowa 1.8 kosztuje od 85 900 zł. Rabatami objęte są wszystkie wersje wyposażenia i odmiany napędowe, a także większość pakietów.

Specjalne wersje wyposażenia

Choć nowy model zadebiutował w tym roku, już w następnym roku w cenniku pojawią się atrakcyjne nowości – specjalne wersje Corolla GR Sport oraz Corolla TREK. Pierwsza z nich to usportowiona odmiana modelu, opracowana przez Toyota Gazoo Racing. Druga to stylizowana na crossovera Corolla TS Kombi, zaprojektowana we współpracy z renomowanym producentem rowerów Trek Bicycle.

Źródło: Toyota