Nowa Skoda Octavia IV – nowości, które ten model otrzymał po raz pierwszy

Odkryte zostały już wszystkie tajemnice i wiemy jaka jest nowa Skoda Octavia, a także czym to auto nas zaskoczyło. Nowości wprost trudno policzyć, ale jest wśród osiem, które w tym ważnym dla producenta modelu pojawiły się po raz pierwszy.

Odkryte zostały już wszystkie tajemnice i wiemy jaka jest nowa Skoda Octavia, a także czym to auto nas zaskoczyło. Nowości wprost trudno policzyć, ale jest wśród osiem, które w tym ważnym dla producenta modelu pojawiły się po raz pierwszy.

Światła Marix LED

Czwarta generacja Octavii nie ma już czterech świateł, gdyż designerzy powrócili do klasycznego rozwiązania. Nie do końca klasycznego, gdyż obecnie są to Matrix LED, a więc znacznie odbiegające od tych z klasycznymi żarówkami.

Nowa Octavia wyjątkowo wykorzystuje technikę diodową. Klasyczne żarówki pozostawiono jedynie w części kierunkowskazów. Tylne światła zespolone są całkowicie diodowe z dynamicznymi kierunkowskazami.

Dotykowa obsługa

Zastosowano minimum przycisków, by zastąpić je obsługą za pośrednictwem dotyku. To nie tylko system multimedialny, ale rownież ustawianie temperatury we wnętrzu pojazdu i klimatyzacji. Dotykowo ustawia się światła, oświetlenie wnętrza oraz ustawienie rolety w panoramicznym dachu.

Trzystrefowa klimatyzacja

W ofercie są trzy warianty. Podstawowy z jednostrefowa klimatyzacją bez sensora temperatury, kolejny z dwustrefowa klimatyzacją i najwyższy z trzystrefową klimatyzacją. Ten ostatni wariant umożliwia pasażerom podróżującym na tylnych miejscach samodzielna regulację.

Komfortowe otwierania bagażnika

Nowa Octavia posiada elektroniczny system otwierania pokrywy bagażnika. Obecnie mają go obie wersje nadwoziowe, ale nowością jest możliwość otwierania i zamykania ruchem nogi pod tylnym zderzakiem.

Przednie fotele z funkcją masażu

Ergonomiczne fotele otrzymały certyfikat AGR. Są nie tylko podgrzewane, ale także wentylowane z funkcją masażu. W opcji dostępna jest także podgrzewana kierownica.

Head-up display

Także ten praktyczny system otrzymała nowa Octavia. To jedno z tych praktycznych rozwiązań, które ułatwia życie kierowcy. Na szybie czołowej są wyświetlane niezbędne informacje jak m.in. aktualna prędkość, czy informacje z nawigacji satelitarnej.

SKODA oferuje możliwość zamówienia samochodu bez wychodzenia z domu

Ukryty hak holowniczy

To mały detal, ale z całą pewnością będzie doceniony przez działkowiczów, którzy weekendy spędzają poza miejscem zamieszkania i często przewożą znacznie więcej towaru niż jest to w stanie pomieścić bagażnika auta. W nowej Octavii taki hak standardowo jest ukryty, ale można go uruchomić za pośrednictwem przycisku umiejscowionego w bagażniku.

Plug-in hybrid

Po raz pierwszy Octavia będzie dostępna z systemem plub-in hybrid. Wersja ta otrzymała oznaczenie Octavia iV. Podstawą tego systemu jest silnik benzynowy 1.4 TSI o mocy 115 kW, który wspomagany jest rpzez silnik elektryczny o mocy 75 kW. Łączna moc systemu, to 150 kW i maksymalny moment obrotowy 350 Nm. Współpracuje on z sześciostopniowa przekładnią dwusprzęgłową. Litowo-jonowa bateria ma pojemność 13 kWh i pozwala na pokonanie dystansu do 55 kilometrów.