Skoda Kamiq GT – nowe coupé nie dla Europy

To już kolejny SUV w ofercie Skody na chińskim rynku. Szkoda, że taka wersja nie będzie dostępna na rynkach europejskich, bo z całą pewnością cieszyłaby się dużym zainteresowaniem.

– Chiny są dla Skody Auto najważniejszym rynkiem, na którym miejscowi użytkownicy samochody tylu SUV zaliczają do szczególnie ulubionych. Co trzeci SUV marki Skoda sprzedawany jest w Chinach – wyjaśnia Alain Favey, członek kierownictwa Skoda Auto odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Przed wprowadzeniem do produkcji Kamiq GT był przygotowany specjalnie na rynek chiński. Dotyczy to designu, nad którym pracowali styliści w Czeskiej Republice i ich chińscy koledzy z SAIC Skoda.

– Skoda Auto jest odpowiednio ukierunkowana na rynek chiński i miejscowym użytkownikom. Nasza wizja dla Chin jest jasna: wykorzystanie odpowiednich rozwiązań, które ułatwią życie użytkownikom naszych samochodów. – powiedział Ralf Hanschen, prezydent Skoda China.

125 lat Skody | Skoda typ 990 „Hajaja”

Skoda Kamiq GT ma długość 4409 mm (+19 mm od europejskiej wersji), szerokość 1781 mm i rozstaw osi 2610 mm, które są identyczne jak w wersji europejskiej.