Categories: Wiadomości

Ranking GTÜ: Fiat Tipo najbardziej niezawodnym samochodem w segmencie kompaktowym

Niemiecki dwutygodnik Auto Zeitung opublikował doroczny raport usterkowości przygotowany we współpracy z niemieckim Towarzystwem Nadzoru Technicznego Gesellschaft für Technische Überwachung (GTÜ).

Wielkim zwycięzcą na rok 2020 został Fiat Tipo, najbardziej niezawodny samochód w segmencie aut kompaktowych w kategorii 1-3 lata na rynku niemieckim. Co więcej, bestsellerowy Tipo zajął drugie miejsce wśród wszystkich badanych samochodów w wieku do trzech lat, a jedynym modelem z mniejszą liczbą usterek okazało się elektryczne BMW I3. Tak doskonały wynik uzyskany w raporcie GTÜ potwierdza, że Fiat Tipo jest także znakomitym wyborem dla polskich klientów.

Już po raz 15. Auto Zeitung publikuje raport jakościowo-eksploatacyjny na temat niezawodności samochodów jeżdżących po niemieckich drogach. Dane zawarte w raporcie pochodzą z 5 milionów obowiązkowych badań technicznych przeprowadzonych przez inżynierów organizacji zrzeszonych w GTÜ. Opracowanie obejmuje łącznie 250 dostępnych w Niemczech modeli osobowych, podzielonych na segmenty i grupy wiekowe: 1-3 lata, 4-5, 6-7, 8-9 i 10-11, ze średnim przebiegiem wynoszącym odpowiednio do wieku 40 tys., 60 tys., 90 tys., 110 tys. i 130 tys. km, i pokazuje rzeczywistą niezawodność poszczególnych samochodów.

„Czat z Fiatem”, nowy format, w którym szef Fiata odpowiada na pytania użytkowników wysłane na specjalny czat poświęcony nowemu Fiatowi 500



Ranking GTÜ koncentruje się przede wszystkim na częstotliwości występowania usterek mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy, codzienną, zwykłą eksploatację i wiążące się z nimi nieplanowane koszty napraw, skupiając się na stanie technicznym karoserii, układu kierowniczego i hamulców, oświetlenia i elektryki, zawieszenia oraz układu wydechowego. Wynik liczbowy oznacza średnią liczbę usterek, które wystąpiły w 100 pojazdach tego samego typu w poszczególnych kategoriach wiekowych. Im wyższy odsetek wykrytych awarii, tym niższa pozycja w rankingu GTÜ.

Fiat Tipo uzyskał wynik 0,84 – drugi najlepszy rezultat ze wszystkich badanych samochodów osobowych i pierwszy w klasie kompaktów. Oznacza on, że technicy GTÜ wykryli usterki w mniej niż 1% egzemplarzy w wieku do trzech lat. Wynik ten plasuje Tipo przed Audi A3 czy Mercedesem klasy A, które osiągnęły trzykrotnie słabsze noty, i daje kierowcom konkretne argumenty za wyborem Fiata oraz pewność w codziennej eksploatacji.

Ranking GTÜ – Samochody kompaktowe do 3 lat:
1. Fiat Tipo (0,84)
2. Audi A3 (2,55)
3. Mercedes Klasy A (2,58).

Fiat Tipo już na samym początku produkcji został odznaczony tytułem Autobest w kategorii „Best Buy Car 2016″, przyznanym przez międzynarodowe jury składające się z 26 branżowych dziennikarzy motoryzacyjnych i oznaczającym najlepszą ofertę dla większości europejskich klientów, a następnie zasypany branżowymi nagrodami w kraju.

Włoski Fiat Panda wśród liderów niezawodności brytyjskiego portalu What Car?

Nowa gama Tipo składa się z trzech wersji nadwozia: sedan, hatchback i kombi. Dostępność oferowanych wersji (POP, Street, Mirror, Lounge i S-Design) zaspokoi potrzeby szerokiej i bardzo zróżnicowanej Klienteli pod względem wieku, gustów i potrzeb w zakresie mobilności. Gama jest dostępna z dynamicznymi jednostkami benzynowymi 1.4 95 KM i 1.4 T-Jet 120 KM oraz z elastycznymi i ekonomicznymi silnikami Diesla: 1.3 MultiJet 95 KM, 1.6 MultiJet 120 KM lub 120 KM DDCT. Cena niezawodnego i bezawaryjnego Fiata Tipo zaczyna się już od 44 900 zł za wersję sedan napędzaną silnikiem 1.4 95 KM.

Pełna oferta jest dostępna u autoryzowanych dilerów i na stronie www.fiat.pl.



Redakcja

Recent Posts

Nowy Mercedes-AMG GLC 53 4MATIC+

Sportowa przyjemność z jazdy, emocjonujący dźwięk 6-cylindrowego silnika i w pełni adaptacyjny napęd na wszystkie…

5 godzin ago

CHERY Family Days – rodzinna przygoda w salonach marki

Od 1 do 15 czerwca 2026 r. autoryzowane salony CHERY w Polsce zapraszają na CHERY…

5 godzin ago

Niemcy przebijają 200 tys. punktów ładowania, a Polska rośnie szybko

Nasi zachodni sąsiedzi właśnie przekroczyli granicę 200 tysięcy publicznych punktów ładowania oraz 8,5 GW zainstalowanej…

15 godzin ago

Toyota uruchamia pilotażowy program Full Hybrid Insurance

Toyota Insurance Services oraz PZU S.A. uruchamiają pilotażowy program Full Hybrid Insurance (FHI), skierowany do…

17 godzin ago

Nowy Opel Astra dostępny w wersji w pełni elektrycznej, jako hybryda typu plug-in, hybryda lub oszczędny diesel

Nowy Opel Astra jest bardziej wyrazisty, bardziej śmiały i bardziej dynamiczny niż kiedykolwiek wcześniej, a…

1 dzień ago

MG ZS Hybrid+ łączy komfort z nowoczesną technologią

To niewątpliwie jeden z ciekawszych modeli w swojej klasie, który dostępny jest na polskim rynku…

1 dzień ago