Tokyo Motor Show 2019 – światowa premiera BMW ALPINA B3 Saloon

Podczas 46. edycji jednych z najważniejszych targów motoryzacyjnych świata – Tokyo Motor Show – zaprezentowany został  całkowicie nowy BMW ALPINA B3 Saloon. To model, który uzupełnia linię B3, po tym jak podczas targów we Frankfurcie zaprezentowaliśmy wersję Touring.

ALPINA uczestniczy w tokijskich targach już po raz 17. z rzędu. Ta wieloletnia tradycja, w połączeniu z decyzją o światowej premierze nowego modelu właśnie w stolicy Japonii pokazuje, jak ważnym rynkiem dla ALPINY jest Kraj Kwitnącej Wiśni. Nicole Racing LLC, oficjalny importer ALPINY, zaspokaja potrzeby tego niezwykle skoncentrowanego na jakości rynku już od 1981 roku. Fascynacja technologiami oraz dopracowanymi detalami sprawia, że Japończycy darzą szacunkiem unikalną kombinację niezwykłych właściwości jezdnych, luksusowego komfortu i rzemiosła „Made in Germany”.

Światowa premiera nowego BMW ALPINA B3 Saloon

Nowe BMW ALPINA B3 podkreśla swój atletyczny, a jednocześnie elegancki wygląd niesamowitymi osiągami: z prędkością maksymalną 303 km/h (Saloon) i 300 km/h (Touring) to jeden z najszybszych samochodów w swojej klasie. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 3,8 sekundy (Touring – 3,9 sek.).

Rzędowy silnik o pojemności 3 litrów, wspomagany przez dwie turbosprężarki, osiąga moc 462 KM przy 700 Nm momentu obrotowego. Przenoszona jest ona na inteligentny, zaprojektowany specjalnie dla ALPINY napęd na cztery koła, za pośrednictwem 8-biegowego, sportowego automatu. Ten idealnie zgrany zespół zapewnia pewną trakcję oraz pełen komfort jazdy.

BMW 325iX – na sprzedaż pierwszy model z napędem na cztery koła

Nowe  BMW ALPINA (Saloon i Touring) można będzie zamawiać w pierwszym kwartale 2020 roku, a dostawy rozpoczną się najwcześniej w połowie 2020 roku. Obydwa modele dostępne są wyłącznie z napędem na cztery koła.