Nowy Aston Martin DBX z nietypowym wyposażeniem

Wciąż testowany pierwszy SUV marki Aston Martin DBX będzie oferował także pojemny i praktyczny bagażnik o pojemności 632 litrów.

Za dopłatą będzie można zamówić wiele ciekawych elementów dodatkowego wyposażenia wykonanych z najwyższej jakości skóry. Docenią to właściciele koni, psów i myśliwi. Przykładem może to być pakiet dla psów, który zawiera m.in. specjalne elementy chroniące lakier pojazdu, miski oraz maty. Jest także pakiet zimowy do transportu nart i desek oraz pakiet rowerowy. Myśliwi docenią pakiet Field Sport, który zawiera specjalny pokrowiec na długą broń. W sumie w ofercie znajdzie się 11 takich wyspecjalizowanych pakietów.

Nowy Aston Martin DBX ma być zaprezentowany jeszcze pod koniec 2019 roku. Do napędu przewidziano ośmiocylindrowy silnik o pojemności skokowej 4.0 l z AMG. Przewidziano także wersję hybrydową.

Będzie to także pierwszy model, który zostanie wyprodukowany w nowej fabryce zlokalizowanej w walijskiej miejscowości Saint Athan. Powstała ona na powierzchni 60 tys. m2 i zainwestowano w budowę 250 mln funtów brytyjskich.