Skoda Octavia IV – pierwsze oficjalne szkice

Wielkimi krokami zbliża się kolejna ważna premiera. W poniedziałek 11 listopada 2019 roku w praskiej Galerii Narodowej zostanie po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana czwarta generacja Skody Octavii. Tymczasem producent opublikował pierwsze oficjalne szkice swojego nowego i ważnego modelu.

Według nieoficjalnych informacja nowa Skoda Octavia w pierwszej kolejności będzie dostępna w wersji kombi, a dopiero w kolejnych miesiącach oferta poszerzona zostanie o popularny liftback. Na pierwszych szkicach możemy zauważyć wiele elementów znanych już z modelu Scala. Dotyczy to przede wszystkim przedniej części nadwozia z charakterystycznymi wąskimi reflektorami. Na pokrywie bagażnika pojawi się już nowy element identyfikacji marki, a światła zespolone będą zbliżone kształtem do tych znanych z Superba. Natomiast zachowany zostanie dotychczasowy rozstaw osi – 2686 mm.

Design nowej Octavii powstał jeszcze w zespole kierowanym przez Jozefa Kabaňa, a prace dokończył jego następca Olivier Stefani.

Nowa Skoda Octavia trafi do sprzedaży na początku 2020 roku. Seryjna produkcja wersji rozpocznie się w Mlada Boleslav 25 listopada 2019 roku, a pierwszy liftback zjedzie z taśmy 2 marca 2020 roku.