AAA Auto sprzeda w Polsce 25 tys. samochodów

Do końca 2020 roku międzynarodowa sieć centrów samochodowych AAA AUTO planuje niemal podwoić swoją obecność w Polsce i osiągnąć roczną sprzedaż 25.000 aut w porównaniu do szacowanych około 15.000 w bieżącym roku. W ten sposób pod względem sprzedaży Polska przewyższy wynik na Słowacji, a przy tym niemal dorówna liczbie oddziałów w Czechach, gdzie 27 lat temu powstała firma AAA AUTO.

– Codziennie w Polsce sprzedajemy już 46 samochodów. W tym roku przez pierwsze trzy kwartały sprzedaliśmy aż 11.000 aut, co w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku stanowi wzrost o 64%. Pod koniec roku chcielibyśmy osiągnąć sprzedaż 15.000 pojazdów lub więcej. To dowodzi szybkiego tempa naszej ekspansji krajowej. W tym roku otworzyliśmy już dwa oddziały skupu aut i dwa oddziały z usługami kompleksowymi, a ostatnio, w ubiegłym tygodniu, duże autocentrum w Łodzi, w którym stworzyliśmy 50 miejsc pracy. Do końca roku przygotowujemy jeszcze dwie kolejne placówki skupu i stopniowo także rozbudowujemy dalsze oddziały. W tym roku były to Katowice i Wrocław. W przyszłym roku dojdzie do otwarcia wielu innych oddziałów i chcielibyśmy dysponować łącznie dwudziestoma oddziałami oraz sprzedać 25.000 samochodów – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna i Prezes Zarządu spółki AURES Holdings zarządzającej siecią AAA AUTO w Polsce. – Wzrostowi sprzedaży może również pomóc spadek sprzedaży nowych samochodów, który na podstawie doświadczeń AAA AUTO, często wiąże się z większym zainteresowaniem samochodami używanymi. Nasze doświadczenie podpowiada, że w pewnych warunkach wzrost może osiągnąć nawet dziesięć procent – dodała KarolínaTopolová.

 

Najlepiej sprzedające się samochody w sieci AAA AUTO

w okresie styczeń-wrzesień 2019

 PolskaSłowacjaCzechyWęgry
1.Opel AstraŠkoda OctaviaŠkoda OctaviaOpel Astra
2.Ford FocusŠkoda FabiaŠkoda FabiaFord Focus
3.VW GolfVW PassatVW PassatSuzuki Swift
4.Škoda OctaviaVW GolfSuperbOpel Corsa
5.Škoda FabiaŠkoda SuperbHyundai i30Škoda Octavia
6.Renault ClioKia SportageŠkoda RapidVW Golf
7.Renault MeganeOpel AstraVW GolfToyota Ignis
8.Opel CorsaKia CeedFord FocusSuzuki SX4
9.VW PassatFord FocusFord MondeoRenault Megane
10.Ford MondeoHyundai i30Škoda YetiVW Passat

 

Kolejnemu wzrostowi liczby samochodów sprzedanych w przyszłym roku znów będzie towarzyszyć masowa ekspansja do innych polskich regionów.

– Do końca 2019 roku otworzymy skup w Tychach i na północy Poznania, gdzie mamy już swoje centrum sprzedaży. W pierwszym kwartale 2020 roku powinniśmy uruchomić nasze centra w Bydgoszczy, Kielcach i Tarnowie. Do końca przyszłego roku chcielibyśmy otworzyć drugi oddział z pełnym zakresem usług w Warszawie i pierwszy w Gdańsku. W przyszłości chcielibyśmy również rozpocząć działalność w Rzeszowie, Lublinie i Rybniku. Również w przyszłym roku chcielibyśmy zacząć skupować samochody w lokalizacjach na północy Wrocławia oraz w Gdyni i Toruniu – powiedział František Švec ,Dyrektor Wykonawczy sieci AAA AUTO w Polsce.

Spółka dynamizuje swoją działalność w Polsce. Uruchomiono wyspecjalizowane centrum logistyczne w Rzgowie w województwie łódzkim, które zajmuje się skupem i dystrybucją samochodów do innych oddziałów sieci.

– Każda marka i każdy model odznacza się różną płynnością w różnych częściach kraju. Zgodnie z taką charakterystyką dystrybuujemy do poszczególnych oddziałów. W naszych centrach finalizowane są transakcje sprzedaży samochodów pochodzących z innych lokalizacji, dotyczy to średnio 41% umów. W bieżącym roku pomiędzy oddziałami przewozimy 1.800 samochodów miesięcznie, a niektóre z nich nawet więcej niż raz. To model biznesowy całkowicie odróżniający nas od konkurencji, która w większości kupuje i sprzedaje samochody pod tym samym adresem – powiedział Petr Vaněček, Dyrektor Operacyjny spółki AURES Holdings.

Obecnie w Polsce AAA AUTO dysponuje 12 oddziałami, z których jedna połowa zajmuje się skupem samochodów, a druga koncentruje się na sprzedaży. AAA AUTO zatrudnia w Polsce 462 pracowników. W związku z planowaną ekspansją geograficzną w niedalekiej przyszłości uruchomi rekrutację na co najmniej 80 kolejnych stanowisk. W ubiegłym roku sieć AAA AUTO sprzedała w Polsce, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech łącznie 83.000 samochodów. Od początku działalności firmy transakcje sprzedaży bądź zakupu zawarto z 2,3 milionami klientów. We wszystkich 56 centrach AAA AUTO pracuje łącznie 2.900 osób.