VDL 2019: CitroënistConcept

Nowoczesny, kultowy Citroën SpaceTourer stanowi idealną bazę do różnego rodzaju modyfikacji. Zaprezentowany po raz pierwszy publiczności na Salonie samochodowym w Genewie, kompaktowy i przyjazny dla użytkownika van SpaceTourer

The CitroënistConcept jest tego najlepszą ilustracją. Nazwa modelu nawiązuje do najważniejszych cech marki, które cenią sobie jej fani: wyrazistej sylwetki i swobody w pełni komfortowego podróżowania, zgodnie z założeniami programuCitroën Advanced Comfort. SpaceTourer The Citroënist, zaprojektowany i wyposażony z myślą o rekreacji,oferuje jeszcze większe możliwości ucieczki od codzienności, w szczególności dzięki unikatowemu i bardzo „trendy” rowerowi, opracowanemu z wykorzystaniem bogatego know-how partnerskiej firmy Martone.

SpaceTourer The CitroënistConcept to:

Van o funkcjonalnym designie. Dla podkreślenia charakteru tego koncepcyjnego modelu SpaceTourer The CitroënistConcept Blanc przybiera elegancką czarno-białą kolorystykę nadwozia i wnętrza kabiny z akcentami w kolorze czerwonym Martone, który doskonale podkreśla boczną linię nadwozia, opony i oparcia siedzeń.

Elastyczny towarzysz podróży. SpaceTourer The CitroënistConcept jest w całości wyposażony zmyślą o zapewnieniu użytkownikom pełnej swobody na co dzień z zachowaniem dostępu do mobilnych technologii. Ten koncepcyjny kamper dysponuje specjalnym wyposażeniem wnętrza (z podnoszonym dachem) opracowanym przez europejskiego wykonawcę zabudów. Składają się na nie kuszetki dla 2 dorosłych osób, miejsce na rowery z zamontowanymi w podłodze szynami mocującymi oraz praktyczny, modułowy mebel multimedialny obejmujący biuro online i ekran TV.

Solidny i praktyczny van. Jest to samochód przystosowany do intensywnego użytkowania, a podwyższone zawieszenie i napęd na cztery koła, wykonane przez firmę partnerską Automobiles Dangel, zwiększają jego możliwości jazdy po bezdrożach z zachowaniem komfortu podróżowania, trzymania się drogi i osiągów właściwych dla SpaceTourera. Silnik BlueHDi 150 KM S&S z manualną, sześciostopniową skrzynią biegów zapewnia dużą moc i wszechstronność w każdej sytuacji.  

Zwiększona mobilność.SpaceTourer The CitroënistConcept może być wyposażony w unikatowy rower „Rider The Citroënist by Martone”, zaprojektowany we współpracy partnerskiej z firmą Martone. Rower ten, utrzymany w tej samej konwencji stylistycznej co samochód, jest dostępny w sprzedaży online na stronie www.lifestyle.citroen.com za cenę 950 euro, obok innych powiązanych z nim produktów „The Citroënist”.