Abarth – jubileuszowy znaczek z okazji 70. urodzin marki

Abarth kończy 70 lat i z okazji Abarth Days 2019, międzynarodowego zlotu  wszystkich fanów Abartha, zostanie wyemitowany jubileuszowy znaczek upamiętniający tę ważną rocznicę marki spod znaku Skorpiona.

Znaczek przedstawiający oficjalne logo 70. rocznicy powstania marki, został opracowany przez Państwowe Biuro Filatelistyczne i Numizmatyczne w San Marino. Ten kolekcjonerski znaczek, o wartości 1,60 euro, został wyprodukowany w liczbie 60 000 egzemplarzy i przedstawia niepowtarzalny emblemat Skorpiona i flagę w biało-czarną szachownicę w hołdzie licznym wyścigowym zwycięstwom włoskiej marki.

Pamiątkowy znaczek jest najnowszym elementem serii w dowód uznania i hołdu dla pierwszych 70 lat marki z logo Skorpiona, serii która rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem na rynek edycji specjalnej „70° Anniversario”, Abartha 595 esseesse inspirowanej zestawem tuningowym „esseesse” Karla Abartha z lat 60. oraz limitowanej edycji Abartha 124 Rally Tribute uświetniającej triumf samochodu wyścigowego „124 rally”, który w 2018 roku zdobył Puchar FIA R-GT.

Uroczystości 70-lecia marki zakończy impreza Abarth Days 2019, największy europejski zlot fanów, który odbędzie się w dniach 5 i 6 października w futurystycznej „Milan Innovation District” (MIND). Na uczestników przybyłych z całej Europy czekają dwa dni pełne atrakcji, emocji i adrenaliny w najlepszym stylu Abartha, oraz  wspólne świętowanie 70. rocznicy powstania marki.  Na wszystkich pasjonatów Abartha czeka także wielka niespodzianka. Więcej informacji na temat imprezy na stronie: https://www.abarth.it/scorpionship/eventi/abarth-day-2019.

Znaczek „70° Anniversario Abarth” jest sprzedawany przez Poste della Repubblica di San Marino i oficjalnych dystrybutorów na całym terytorium Włoch oraz na stronie www.ufn.sm.